13 listopada 2018, wtorek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

29 maja 2018

7. bieg 10 km Szpot Swarzędz za nami

Hyundai i10 pojedzie do Sucharzewa k/ Mogilna Wspaniała , słoneczna pogoda, setki kibiców w sąsiedztwie najszerszej arterii komunikacyjnej Swarzędza – ulicy Cieszkowskiego, na starcie ponad 2 550 biegaczek i biegaczy z całego kraju oraz zza wschodniej granicy i właśnie w takiej scenerii punktualnie o godzinie 10.33 w niedzielę 22 kwietnia 2018 roku wystrzał armatni dał sygnał do startu 7.biegu 10 km Szpot Swarzędz.

Biegu, który poprzedziła zorganizowana w sobotę 21 bm II Olimpiada Biegowa Dzieci i i Młodzieży z udziałem 750 młodych sportowców oraz Bieg VIP-ów, w którym na dystansie 380 metrów, tuż przed startem do biegu głównego, rywalizowali parlamentarzyści, samorządowcy, znani sportowcy, szefowie firm . Po tym biegu koncert na żywo na zbudowanej dokładnie obok linii startu scenie dał Jacek „Mezo” Mejer, najlepszy raper wśród maratończyków i najlepszy maratończyk wśród raperów. Na pewno podniósł na jeszcze wyższy poziom pozytywną energię wykonując m.in. utwór pt „ Życiówka”.

Bardzo wyśrubowane rekordy swarzędzkiej 10-tki , ale także bardzo wartościowe nagrody przyciągają do tego miasta rokrocznie tysiące biegaczy. W siedmiu dotychczas zorganizowanych biegach wzięło udział łącznie ponad 17 400 uczestników. Jest to zatem bez wątpienia jeden na największych biegów ulicznych na dystansie 10 kilometrów nie tylko w Wielkopolsce.

Przeglądając listy startowe bardzo trudno było nam w tym roku wskazać tak zwanych murowanych faworytów biegu – powiedział Marek Wajer rzecznik prasowy biegu .W tegorocznym biegu nie wzięli udziału biegacze z Kenii, ale pojawiła się bardzo mocna i liczna grupa zawodników z Ukrainy. I to właśnie goście zza wschodniej granicy nadawali ton rywalizacji i znaleźli się na najwyższych miejscach podium” – dodał M. Wajer.

Meta zlokalizowana była na tartanowej bieżni zmodernizowanego Stadionu Miejskiego w Swarzędzu. Wypełnione do ostatniego miejsca trybuny dokładnie po 30 minutach i 47 sekundach powitały gromkimi brawami zwycięzcę – Pawła Olijnyka z Czernichowa ( Ukraina ) . Drugi na mecie zameldował się reprezentant UKS Fala Swarzędz Krzysztof Hadas z czasem 31:17, a na miejscu trzecim przybiegł Sergii Okseniuk z Bród ( Ukraina) z czasem 31:35. Na pierwszą zawodniczkę, którą była Kristina Bogomiakova z miejscowości Brody ( Ukraina) kibice czekali 35:37 sekund. Na drugim miejscu zameldowała się Olena Popova 35:42, a natrzecim Svetlana Olijnik , prywatnie żona zwycięzcy w kategorii mężczyzn, z czasem 36:04 . Nie został pobity zatem rekord swarzędzkiej 10-tki, który przypomnijmy wynosi od 2012 roku 28:30 w kategorii mężczyzn i 33:35 w kategorii kobiet. Być może przyczyniła się do tego wysoka – jak na kwiecień – temperatura powietrza wynosząca nieco ponad 20 stopni Celsjusza. Natomiast został pobity rekord uderzeń zlokalizowanego za linią mety „Dzwonu rekordzisty”, co oznacza że kilkaset osób ustanowiło w niedzielę 22 kwietnia w Swarzędzu nowe rekordy życiowe na dystansie 10 kilometrów .

W kategorii Najlepsza Wielkopolanka zwyciężyła Monika Brzozowska z Krzepic, a Najlepszym Wielkopolaninem okazał się Krzysztof Hadas . Natomiast w kategorii Najlepsza Swarzędzanka wygrała Ewelina Kasprzak, natomiast Najlepszym Swarzędzaninem został Radosław Pluciński.

W losowaniu nagrody głównej – samochodu Hyundai i10 - szczęście uśmiechnęło się do Jana Dębskiego z miejscowości Sucharzewo w województwie kujawsko – pomorskim, który biegł z numerem startowym 185 . To właśnie ten zawodnik niebawem wyjedzie z salonu marki Hyundai firmy Szpot przy ulicy Wrzesińskiej 174 nowiutkim Hyundai-em i10. Najpierw bowiem trzeba załatwić wszelkie formalne wymogi wynikające z faktu wylosowania tak wartościowej wygranej. Natomiast przeprowadzona po biegu tradycyjna aukcja na rzecz wsparcia dalszego leczenia walczącej od ponad 6 lat z nowotworem złośliwym 10-letniej Nikoli Kubiak ze Swarzędz przyniosła wraz z licytacją numeru startowego 1 kwotę ponad 6 400 złotych. Pieniądze te w całości trafią natychmiast do Fundacji „Zdążyć z pomocą”, której podopieczną jest Nikola.

Łącznie na podium po odbiór nagród zaproszonych zostało w niedzielę 22 kwietnia 2018 roku w swarzędzkim Amfiteatrze ponad 200 biegaczek i biegaczy. Z ogromną przyjemnością zapraszamy wszystkich już dzisiaj do Swarzędza 9 września 2018 roku na III Półmaraton Szpot Swarzędz. Zapisy – www.biegi.szpot.pl ( maw )

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

CHINY-LAST MINUTE
3418,00 zł
Promocja!!!
od 1432,00zł/os od 1232,00ł/os
280,00
1100
36 28
HIT!!!
5.124 PLN 4.379,00 PLN
WYPRZEDAŻ !!!
2.200 PLN 1.778,00 PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie