13 listopada 2018, wtorek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

06 września 2018

Będzie brakowało miejsc na cmentarzu

Od kilku miesięcy między radnymi miejskimi a Burmistrzem toczy się dyskusja dotycząca cmentarza komunalnego w Śremie. Rozpoczęła ją interpelacja radnego Piotra Mulkowskiego dotycząca konieczności wykupu przez miasto terenów przy cmentarzu, które należą obecnie do podmiotu prywatnego Obecny właściciel nabył ten teren kilka lat temu, pomimo tego, że w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Śrem obszar ten przewidziany był pod cmentarz. W odpowiedzi na interpelację stwierdzono, że p.Burmistrz nie widzi potrzeby tego typu działań.

Kolejna interpelacja radnego Marka Basaja dotyczyła między innymi tego, jak długo obecny cmentarz będzie służył mieszkańcom, jaki jest harmonogram jego rozbudowy oraz czy miasto wydało zgodę na budowę budynków mieszkalnych bezpośrednio przylegających do cmentarza (na terenie, który był przedmiotem interpelacji radnego Mulkowskiego). Najważniejszy w tej sprawie jest brak od 2007 roku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu pod cmentarz zgodnie ze studium. To właśnie dlatego było możliwe uzyskanie warunków zabudowy mieszkaniowej przez inwestora prywatnego. W tej sytuacji gmina utraciła możliwość rozbudowy cmentarza na następne kilkadziesiąt lat na tym terenie. Zabrakło chyba perspektywicznego myślenia w tych sprawach, a przecież planowanie przestrzenne i prowadzenie cmentarzy gminnych zgodnie z ustawą należą do zadań własnych gminy.

Z odpowiedzi wynika także, iż dostępność miejsc do pochówków na obecnym cmentarzu komunalnym określa się na około 1 rok, natomiast wykonanie dokumentacji technicznej na nowych terenach będących własnością gminy (wystarczą na ok. 15 lat) i przewidzianych pod cmentarz przewiduje się dopiero w roku 2019. Znając jednak złożoność procedur związanych z przygotowywaniem tego typu dokumentacji te prace mogą zakończyć się po 2019 r.

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Pliki do pobrania:

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

Promocja!!!
od 1432,00zł/os od 1232,00ł/os
88,00 PLN 80,00 PLN
280,00
OKAZJA!!!
od 1599,00zł/os od 1399,00 zł/os
MIX
59 49
Bluza LONSDALE
95 - 20%
Promocja!!!
od 980,00zł/os od 680,00zł/os

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie