13 listopada 2018, wtorek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

31 października 2018

Działania ZNICZ 2018

Od dzisiaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie będą prowadzili wzmożone działania kontrolno - prewencyjne pod kryptonimem „ZNICZ 2018”. Mundurowi wszystkich uczestników ruchu drogowego proszą o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności na drogach.

Policyjne działania będą trwały do 4 listopada. Mają one na celu przede wszystkim zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych.  

Apelujemy do kierowców, aby w miarę możliwości 1 listopada poruszali się środkami komunikacji miejskiej lub pieszo. W przypadku poruszania się samochodem prosimy, aby nie zostawiać w autach dokumentów, portfeli i innych cennych rzeczy.

Apelujemy również do pieszych, aby dla własnego bezpieczeństwa zwrócili większą uwagę na podstawowe zasady ruchu drogowego i nie przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz aby poruszali się w terenie niezabudowanym po właściwej stronie drogi.

Po raz kolejny przypominamy też, iż w związku z nowelizacją Prawa o ruchu drogowym od 31 sierpnia 2014r., na każdego pieszego poruszającego się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, nałożony został obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widocznych dla innych uczestników ruchu. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

Tradycyjnie już, 1 listopada policjanci na bieżąco, w zależności od potrzeb będą ręcznie kierowali ruchem. W związku z tym przypominamy, że polecenia i sygnały dawane przez osoby kierujące ruchem mają pierwszeństwo przed sygnałami świetlnymi i znakami drogowymi.

ZAKAZ RUCHU CIĘŻARÓWEK!

W dniach 31.10 i 01.11.2018 r. obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton /z wyłączeniem autobusów/, i tak:
31 października 2018 r. w godz. 18.00-22.00
01 listopada 2018 r. w godz. 08.00-22.00

/ EK / film: KWP P-ń /


za: www.srem.policja.gov.pl


Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

58,00 PLN
OKAZJA !!!
245.000 zł
OZONOWE ODGRZYBIANIE KLIMATYZACJI + zapach gratis!!!
60
36 28
1200
OKAZJA!!!
od 1024,00zł/os od 804,00 zł/os
900

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie