19 grudnia 2018, środa, Imieniny obchodzą:

Aktualności

06 grudnia 2018

Dzielnicowy mówił rodzicom jak uchronić dzieci przed narkotykami

Dzielnicowy sierż. szt. Robert Kaczmarek realizując zadania dotyczące profilaktyki społecznej gościł w Szkole Podstawowej nr 4 w Śremie. Policjant spotkał się z rodzicami uczniów, aby przekazać im szereg niezbędnych informacji dotyczących środków psychoaktywnych. Funkcjonariusz ostrzegał przed narkotykami, apelował o czujność, wskazywał, gdzie szukać pomocy i zaprezentował zawartość walizki edukacyjnej z atrapami narkotyków oraz akcesoriami, które mogą służyć do ich przechowywania i zażywania.

Narkotyki to bardzo poważne zagrożenie. Zażywanie środków psychoaktywnych może skończyć się tragicznie. Dlatego jednym z priorytetowych zadań realizowanych przez śremską Policję jest zwalczanie przestępczości narkotykowej.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymują dilerów rozprowadzających nielegalny towar, których sprawy trafiają do sądu. A z drugiej strony kładą też duży nacisk na edukację. Spotykają się zarówno z nauczycielami, jak i uczniami oraz ich rodzicami, aby ostrzegać przed środkami psychoaktywnymi. Takie spotkania odbywają się nie tylko w szkołach, ale też w klubach seniora i w innych miejscach, gdzie spotykają się oraz spędzają czas różne grupy osób.

14 listopada br. dzielnicowy sierż. szt. Robert Kaczmarek szereg niezbędnych informacji dotyczących narkotyków przekazał rodzicom uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Śremie.

Policjant tłumaczył dlaczego młodzież sięga po środki psychoaktywne, na co rodzice powinni zwrócić uwagę, co powinno ich zaniepokoić. Radził też jak należy się zachować, co robić, jeśli pojawi się podejrzenie, że dziecko zażywa narkotyki. Wskazywał, gdzie szukać pomocy i przekazał informacje o szeregu uregulowań prawnych wynikających z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Apelując do rodziców uczniów o dużą czujność, przekazując informacje i wskazówki o tym jak uchronić dziecko przed uzależnieniem, policjant zaprezentował zawartość walizki edukacyjnej z atrapami narkotyków oraz akcesoriami, które mogą służyć do ich przechowywania i zażywania.

Uczestnicy spotkania byli bardzo zainteresowani informacjami przekazywanymi przez dzielnicowego i zawartością walizki edukacyjnej.

/ Ewa Kasińska /


za: www.srem.policja.gov.pl

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

HIT!!!
5.124 PLN 4.379,00 PLN
MIX
59 49
OKAZJA !!!
4.392 PLN 3.562,00 PLN
WYPRZEDAŻ !!!
2.200 PLN 1.778,00 PLN
POLECAMY!!!
od 5950,00 zł/os
2 T-shirty LONSDALE w cenie 1
100 50
1000

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie