13 listopada 2018, wtorek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

07 czerwca 2018

Finały ligi mini piłki siatkowej dziewcząt Enea Mini Cup Akademii Siatkówki

Od kilku lat SP6 uczestniczy w projekcie ENEA Akademia Sportu, w którym ujęta jest organizacja ligi mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców licznych szkół poznańskich oraz zaprzyjaźnionych ościennych miast / Czerwonak, , Kostrzyn, Krotoszyn, Lusowo, Rokietnica, Suchy Las, Śmigiel, Śrem, Środa Wlkp./. W lidze wystartowało 60 zespołów w kategorii „dwójki” i tyle samo w kategorii „trójki”, które po pierwszej rundzie zostały podzielone na grupę „złotą” – mocniejszą, liczącą 30 zespołów oraz grupę „srebrną” – słabszą, liczącą również 30 zespołów.

Nasza szkoła wystawiła 4 zespoły z klasy piątej w kategorii „trójki” , które znalazły się w grupie „złotej” oraz 5 zespołów z klasy czwartej w kategorii „dwójki”. W „dwójkach” 3 nasze zespoły znalazły się w grupie „złotej”. Rozgrywki odbywały się w formie turniejowej, w pięciu rundach począwszy od listopada.
W dn. 23.05.18r., w poznańskiej ARENIE odbyła się runda finałowa ligi mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców w kategoriach: „dwójki” / kl. IV/, „trójki” /kl/ V/, „czwórki” /kl. V/. W finale jednak wzięły udział tylko najlepsze zespoły grupy „złotej”, które uzyskały największą ilość punktów z wszystkich rund.
W kategorii „trójki” , w finale znalazły się dwa nasze zespoły: ŚREM 1 plasując się w pierwszej szóstce zestawienia punktowego oraz ŚREM 2, uzyskując ósmą pozycję w rankingu.
W kategorii „dwójki”, do finału zakwalifikował się nasz jeden zespół, uzyskując 4 pozycję w klasyfikacji po czterech rundach.Trójki” – system gier: 15 zespołów zostało podzielonych na trzy grupy, w których rozegrane zostały mecze „każdy z każdym” 1 seta w grze na czas po 7 min.

Nasz faworyt ŚREM 1 grając w tym dniu w osłabieniu, bez czołowej zawodniczki, trochę pechowo znalazł się w grupie z dwoma mocnymi zespołami ŚMIGLEM 1 i ŚMIGLEM 2 i niestety, zaczął pierwsze mecze trochę słabiej przegrywając z nimi. Ostatecznie, z dwiema porażkami i dwoma zwycięstwami zajął 3 miejsce w grupie, co nie dało nam awansu do grupy finałowej o najwyższe miejsca.

Najlepsze dwa zespoły z grup awansowały do grupy o miejsca 1-6, natomiast, zespoły z miejsc 3 i 4 grały w grupie o miejsca 7-12. Z miejsc piątych – o miejsca 13-15.

ŚREM 2 miał podobny wynik w grupie / 2 porażki i 2 zwycięstwa /, co dało 3 miejsce w grupie i w dalszym etapie walkę o miejsca 7-12.

W kolejnej rundzie nasze dwa zespoły znalazły się w jednej 6 zespołowej grupie, gdzie przyszło się zmierzyć z pięcioma zespołami w tym ze sobą. Dziewczęta z zespołu ŚREM 1, mimo trudnego początku i nie wejścia do grupy finałowej walczącej o medale, nie odpuściły i walczyły do końca. W tej rundzie odniosły 4 zwycięstwa i 1 minimalną porażkę z SP6 z Poznania / 10:11 / , co nie przeszkodziło uzyskać I miejsce w grupie i ostatecznie VII miejsce w rozgrywkach.

Natomiast, ŚREM 2 w tej kolejce miał tylko 2 zwycięstwa i 3 porażki, co dało V miejsce w grupie i ostatecznie XI miejsce w lidze.


Wyniki końcowe „trójek”:

I m. SP ŚMIGIEL 1

II m. SP ROKIETNICA 1

III m. SP 15 POZNAŃ 2

IV m. SP ŚMIGIEL 2

V m. SP 15 POZNAŃ 1

VI m. SP ŚMIGIEL 3

VII m. SP 6 ŚREM 1

VIII m. ENEA Akademia 1

IX m. SP 15 POZNAŃ 3

X m. SP6 POZNAŃ 2

XI m. SP 6 ŚREM 2

XII m. SP ROKIETNICA 2

XIII m. SP 10 POZNAŃ 3

XIV m. SP ŚMIGIEL 5

XV m. ENEA Akademia 2

 

Podsumowanie:Chcę podkreślić, że w lidze startowało 30 zespołów, z którymi nasze dziewczęta musiały się po drodze zmierzyć. Zadowolona jestem z wyniku naszego drugiego zespołu, który bardzo się rozwinął i poprawił swoje umiejętności oraz grę. Niestety, mam duży niedosyt, co do wyniku naszych siatkarek z pierwszego zespołu. Mimo, że dziewczęta walczyły dzielnie, dał się odczuć zespołowi brak mocnej zawodniczki. Zwłaszcza w pierwszych meczach grupy eliminacyjnej, które to decydowały o awansie do ścisłego finału. Jestem przekonana, że gdyby dziewczęta zagrały w optymalnym składzie z naszą czołową zawodniczką miałybyśmy szansę na podium i medale oraz wspaniałą nagrodę, jaką jest 3 dniowy siatkarski Camp w Kołobrzegu.

 

 

 

„Dwójki” – system gier: 14 najlepszych zespołów z grupy „złotej” zostało podzielonych na dwie grupy. W grupach rozegrane zostały mecze „każdy z każdym” po jednym secie w grze na czas po 7 min. ŚREM 1 po rozegraniu 6 meczów miał na koncie 3 zwycięstwa i 3 porażki. Przy czym, dwie z nich minimalne, jednym punktem! Szkoda. W klasyfikacji grupowej dziewczynki zajęły 4 miejsce.

 

W dalszej rundzie rozgrywek były tzw. „krzyże”, czyli zespoły z 1 i 2 miejsca w grupach grały na krzyż o miejsca 1-4, natomiast , zespoły z miejsca 3 i 4 grały „krzyże” o miejsca 5-8. Kolejne tak samo / o m-ca 9-12 / a z miejsca 7 ze sobą bezpośrednio o m-ca 13-14.

 

W pierwszym starciu krzyżowym dziewczęta zagrały ze ŚRODĄ WLKP. 1 i przegrały, trochę pechowo jednym punktem. Miejsce 5 i 6 było już poza nami. Pozostał ostatni mecz o miejsce 7 z SP CZERWONAK 1. Ten mecz okazał się zwycięski dla dziewcząt i wynikiem 17:12 uplasowały się ostatecznie na VII miejscu w lidze.

 

 

 

Wyniki końcowe „dwójek”:

 

I m. SP 27 POZNAŃ 1

 

II m. SP 27 POZNAŃ 2

 

III m. SP KOSTRZYN

 

IV m. SP 27 POZNAŃ 2

 

V m. SP 2 ŚRODA WLKP. 1

 

VI m. SP CZERWONAK 4

 

VII m. SP 6 ŚREM 1

 

VIII m. SP CZERWONAK 1

 

IX m. SP 15 POZNAŃ

 

X m. SP 27 POZNAŃ 4

 

XI m. SP 36 POZNAŃ 1

 

XII m. ENEA Akademia 1

 

XIII m. SP 2 ŚRODA WLKP. 2

 

XIV m. SP ROKIETNICA 1

 

 

 

Podsumowanie: Przyznam, że dziewczynki we wszystkich rundach grały lepiej niż w finałowej. Popełniały tutaj dużo błędów, co wpłynęło na wyniki meczów a w ostateczności wynik końcowy finałów. Niestety, nie zagrała głowa i mimo, iż dziewczęta mają już duże umiejętności, nic to nie dało. Stres i spięcie wpływały na błędy i psucie wielu akcji. Jednak myślę, że w przyszłym roku nasze siatkarki powalczą już o wyższe miejsca.

 

 

 

 

 

Ilona Chmiel

 

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

26 11,20
1200
1400
3,100.00 PLN
1100
SUPER PROMOCJA!!!
od 28550,00zł/os 2550,00zł
Promocja!!!
899,00zł/os od 680,00 zł/os

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie