13 listopada 2018, wtorek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

23 listopada 2016

Intronizacja Jezusa Chrystusa

W minioną sobotę odbył się Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa na Króla i Pana. Centralne uroczystości odbyły się w Krakowie, Łagiewnikach.

W sobotnich uroczystościach w Krakowie - Łagiewnikach wzięła udział również 50 osobowa grupa ze Śremu. O godz. 12.00 odprawiona została uroczysta Msza św. której przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu Arcybiskup Stanisław Gądecki wraz z wszystkimi uczestnikami uroczystości wypowiedział Akt Przyjęcia Jezusa na Króla i Pana. W uroczystościach uczestniczył Prezydent RP Andrzej Duda oraz liczni przedstawiciele Polonii z Chicago oraz najdalszych zakątków świata min. z Australii. Zdaniem Roberta Piątka – uczestnika tego wydarzenia:

Jako naród Polski jesteśmy spadkobiercami poprzednich pokoleń, które w trudnych dla Polski sytuacjach pokładały ufność w Bogu. Uważam, że to od naszego Pana i Króla Jezusa Chrystusa zależą dzieje świata, w tym Polski.

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

MIX
59 49
Promocja!!!
od 895,00zł/os od 595,00zł/os
OZONOWE ODGRZYBIANIE KLIMATYZACJI + zapach gratis!!!
60
2 T-shirty LONSDALE w cenie 1
100 50
88,00 PLN 80,00 PLN
OKAZJA !!!
245.000 zł
Bluza EVERLAST
105 - 20%

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie