13 listopada 2018, wtorek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

04 września 2018

Komendant i Starosta wyróżnili uczniów klas policyjnych

Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak wziął udział w uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego Zespołu Szkół Technicznych. Szef śremskich stróżów prawa wręczył Piotrowi Błoszykowi, tegorocznemu absolwentowi szkoły, wyróżnienie przyznane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz mianował trzydziestu czterech uczniów klas policyjnych na stopień kadeta i starszego kadeta. Komendant został też uhonorowany przez Starostę Śremskiego i Dyrektora Szkoły za wkład śremskiej Policji w przedsięwzięcie pn. „Wakacje z Hipolitem”.

3 września br., o godz. 10.00, w hali Śremskiego Sportu rozpoczęła się uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego dla społeczności Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie.

Jest to jedyna szkoła w powiecie śremskim z klasami o profilu policyjnym i strażacko-ratowniczym, gdzie młodzież może rozwijać swoje zainteresowania na zajęciach związanych ze służbami mundurowymi i poprzez współpracę ze śremską Policją i Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej promowane są tam zawody policjanta i strażaka. Dlatego też na uroczystości nie mogło zabraknąć szefów służb mundurowych na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Śremie insp. Sławomirem Jądrzakiem, który osobiście postanowił uhonorować uczniów klas policyjnych wyróżniających się w minionym roku szkolnym.

Najpierw szef śremskich stróżów prawa, wspólnie ze Starostą Śremskim Zenonem Jahnsem oraz Dyrektorem Szkoły Marią Bychawską, wręczył Piotrowi Błoszykowi, wyróżnienie za działalność prospołeczną przyznane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Piotr Błoszyk jest tegorocznym absolwentem i był wyróżniającym się uczniem klasy o profilu policyjnym. Komendant podziękował mu za aktywność, zaangażowanie w życie szkoły oraz rozwijanie zainteresowań związanych z zawodem policjanta. Następnie szef śremskiej Policji mianował trzydziestu czterech uczniów klas policyjnych na stopień kadeta i starszego kadeta. Młodzież otrzymała, świadczące o awansie, pagony do umundurowania. Wyróżnieni w ten sposób uczniowie spełnili wymagania dotyczące awansu zawarte w szkolnym regulaminie.

Podczas uroczystości Starosta Śremski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych, wręczając symboliczne statuetki, uhonorowali też Komendanta Jądrzaka oraz przedstawicieli innych, śremskich instytucji, którzy zaangażowali się w przedsięwzięcie pn. „Wakacje z Hipolitem”.

Wszystkim uczniom, którzy rozpoczęli dziś nowy rok szkolny życzymy konsekwentnego doskonalenia własnych talentów, a także wytrwałości w dążeniu do rozwoju osobistego.

/ Ewa Kasińska /


za: www.srem.policja.gov.pl

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

Promocja!!!
od 980,00zł/os od 680,00zł/os
1200
36 28
1100
HIT!!!
5.124 PLN 4.379,00 PLN
HIT CENOWY!!!
5,992 PLN 5,169 PLN
SUPER PROMOCJA!!!
od 28550,00zł/os 2550,00zł

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie