19 grudnia 2018, środa, Imieniny obchodzą:

Aktualności

03 października 2018

Konwencja Mulkowskiego

We wtorek w sali konferencyjnej Spółdzielni Mieszkaniowej odbyła się konwencja wyborcza KWW Piotra Mulkowskiego. Zaprezentowano program i kandydatów na radnych.

W swoim wystąpieniu Mulkowski zapowiedział, że jako burmistrz będzie otwarty na dyskusję i opinie o swoich decyzjach – także te negatywne. „Chciałbym, żeby nastąpiła symboliczna zmiana jeżeli chodzi o zarządzanie gminą - że to jest dyskusja o pewnych sprawach, a nie decyzje jednego człowieka” - stwierdził.

 

Odniósł się także do składu list kandydatów, na której znalazły się osoby z różnych środowisk. Czynnikiem który zjednoczył kandydatów była kwestia stadionu przy ul. Zamenhofa - „Wtedy się okazało, że ludzie, którzy występowali przeciwko sobie w jednym miejscu potrafili się zgodzić”.

 

Kandydat na burmistrza przedstawił zarys programu komitetu. Istotna dla Mulkowskiego jest zmiana sposobu zarządzania na bardziej transparentne i oparte na realizacji wieloletniej strategii.

Na potwierdzenie słów o konieczności posiadania długofalowej wizji przywołał przykład wybudowanej w latach 90. dwupasmowej części ul. Grunwaldzkiej (dziś al. Solidarności), która według planów miała być połączona ze starą częścią miasta. „Od tego czasu minęło ponad 20 lat, państwo ma pomysły na budowę mostów w miastach, a my nie mamy miejsca gdzie ten most postawić, bo od tego czasu […] wybudowano na terenach zalewowych domy” - powiedział. Podkreślił też, że taki system planowania na kilka lat do przodu sprawdził się w zarządzaniu śremskim liceum.

 

Jak każdy z kandydatów Mulkowski przedstawił swoje spojrzenie na problemy komunikacyjne. Szczerze przyznał, że nie uda się szybko odkorkować naszego miasta. Zaproponował jednak inwestycje - inteligentne sygnalizacje świetlne i prawoskręty na rondach, które mają przynieść choćby częściową ulgę. Przebudowane mają również zostać al. Solidarności i ul. Grunwaldzka, utworzone lepsze połączenie miasta z istniejącą obwodnicą, a także - w przypadku podjęcia decyzji o budowie mostu – przygotowanie miasta na uruchomienie obwodnicy zachodniej.

 

Kandydat mówił też o konieczności podjęcia działań zmierzających do poprawy jakości powietrza w mieście m.in. przez wykorzystanie źródeł geotermalnych, stopniowe przechodzenie pojazdów komunikacji miejskiej na paliwo CNG, budowę przy wjeździe do miasta parkingów buforowych, a od strony Poznania - punktu przesiadkowego dla autobusów. W kwestii edukacji zapowiedział zapewnienie dzieciom szkoły podstawowej dedykowanej opieki w świetlicach szkolnych. Ożywienie Śremu ma przynieść lepsza współpraca instytucji kulturalnych i otwarcie się na rzekę Wartę, a także wsparcie przez miasto organizacji pozarządowych.

 

W kwestii wsi program zakłada skomunikowanie ich z miastem ścieżkami rowerowymi. Mulkowski wspomniał także o inwestycji, które, jego zdaniem, nie powinna być podjęta – kanalizacji należącego do gm. Dolsk Drzonku, w sytuacji, gdy w naszej gminie wciąż są sołectwa, które czekają na przyłączenie do sieci wodociągowej. Padła również deklaracja skuteczniejszego niż dotychczas pozyskiwania inwestorów, którzy stworzą nowe miejsca pracy, by śremianie nie musieli codziennie dojeżdżać do pracy poza granice gminy.

 

Na koniec poparcia kandydatowi udzielił Krzysztof Łożyński, „ojciec miasta” w latach 2002-2006. „Znam większość kandydatów. Wielu jest porządnych, uczciwych ludzi, ale na burmistrza najlepiej nadaje się Piotr.” - podsumował. 

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

1200
super promocja
369,00
Super Obniżka! Bluza EVERLAST
110 - 20%
SUPER OKAZJA!!!
od 2150,00zł/os od 1997,00 zł/os
OKAZJA!!!
od 1599,00zł/os od 1399,00 zł/os
36 28
3,100.00 PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie