19 grudnia 2018, środa, Imieniny obchodzą:

Aktualności

11 października 2018

Moc atrakcji na Łęgach Mechlińskich

7 października odbyła się siódma edycja festynu „Jesień na Łęgach Mechlińskich”. Jak co roku festyn rozpoczęła msza św. przy krzyżu Skrzydlewskiego nad Wartą odprawiona przez ks. prałata Mariana Bruckiego. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Capella Canta Brass.

Uczestnicy festynu mogli obejrzeć pokaz tresury psa policyjnego Kronosa z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, pokaz podstawowego wyszkolenia jeździeckiego, zaprezentowany na polanie przez amazonki i jeźdźców z Dworu Andrzejówka, pokaz dżygitówki w wykonaniu grupy kaskaderów konnych Apolinarski Group oraz pokaz powożenia zaprzęgami konnymi grupy ARON Export-Import z Małachowa. Artystyczną cześć imprezy stanowiły występy wokalne uczniów Szkoły Podstawowej w Dąbrowie oraz koncert zespołu JIM BAND. Na zakończenie zorganizowano pogoń „za lisem”.
Występom towarzyszył pokaz trofeów myśliwskich i wystawa przyrodnicza zorganizowana przez Koło Łowieckie Nr 73 „KOGUT” w Kórniku, darmowe przejazdy bryczkami ze Stajni Kawcze, a także atrakcje kulinarne – grochówka z polowej kuchni harcerskiej, słodkości z Mechlina, przysmaki z grilla, wypieki przygotowane na miodzie oraz dziczyzna serwowana przez Koło Łowieckie Nr 73 „KOGUT” w Kórniku.
Imprezę na terenie Zespołu przyrodniczo-krajobrazowego „Łęgi Mechlińskie” organizują Gmina Śrem, Nadleśnictwo Babki i Powiat Śremski przy ogromnym wkładzie i pomocy Rady Sołeckiej z Mechlina, Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Mechlin, Gajówki Organizacja Imprez Małgorzata Wiśniewska ze Zbrudzewa, Koła Łowieckiego Nr 73 „KOGUT” w Kórniku, Dworu Andrzejówka, Szkoły Podstawowej w Dąbrowie i harcerzy z Hufca Śrem im. Mazurka Dąbrowskiego.
 
za: www.srem.pl
Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

1000
58,00 PLN
Promocja!!!
899,00zł/os od 680,00 zł/os
280,00
44,25 30
POLECAMY!!!
od 5950,00 zł/os
SUPER CENA!!
3798,00ZŁ

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie