13 listopada 2018, wtorek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

13 września 2018

Organizujemy policyjną akcję dla dzieci

Komenda Powiatowa Policji w Śremie i Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej wspólnie z partnerami organizują kolejną edycję działań pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Wszystkim uczniom klas pierwszych szkół podstawowych z terenu powiatu śremskiego wręczymy elementy odblaskowe. Dzieci wiele dowiedzą się o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym i będą uczyły się przechodzić przez jezdnię, kiedy ruchem kieruje policjant. Gościem specjalnym wszystkich spotkań z pierwszakami będzie sierż. Pyrek maskotka wielkopolskiej Policji.

We wtorek, 18 września br., w Śremie przy przejściu dla pieszych na ul. Grunwaldzkiej odbędzie się kolejna edycja policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci, strażnicy miejscy, samorządowcy i zaproszeni goście wręczą blisko 500 odblasków uczniom klas pierwszych ze szkół podstawowych gminy Śrem. 19 września odblaski wręczymy pierwszakom z gminy Książ Wlkp., a 20 września dzieciom z gmin Brodnica i Dolsk.

Uczniowie, którzy będą uczestniczyli w naszej, edukacyjnej inicjatywie wiele dowiedzą się o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym i będą uczyli się przechodzić przez jezdnię, kiedy ruchem kieruje policjant. Gościem specjalnym wszystkich spotkań będzie sierż. Pyrek maskotka wielkopolskiej Policji.

Działania, jak co roku, Komenda Powiatowa Policji w Śremie przygotowuje wspólnie z Klubem Relax Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Radą Programu Bezpieczne Miasto, Strażą Miejską, Urzędem Miejskim w Śremie i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Poznaniu. W tym roku, po raz pierwszy, naszym nowym partnerem w działaniach jest Firma Totem.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest organizowana przez śremską Policję od wielu, wielu lat. Ale pierwsze lekcje w plenerze o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym, dla pierwszaków z podstawówek, zorganizowaliśmy  w Śremie przy przejściu dla pieszych na ul. Grunwaldzkiej dokładnie 11 lat temu, we wrześniu 2007 roku. Minęło 11 lat, a formuła organizacyjna tego przedsięwzięcia sprawdziła się i co najważniejsze cały czas jest aktualna. Wychodzimy naprzeciw obecnym zagrożeniom w ruchu drogowym i staramy się pomóc rodzicom i nauczycielom w tym, aby przygotować najmłodszych do samodzielnego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego.

 / Tekst: Ewa Kasińska, foto: Wojciech Majchrzak Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej /


za: www.srem.policja.gov.pl

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

SUPER CENA!!
3798,00ZŁ
SUPER PROMOCJA!!!
od 28550,00zł/os 2550,00zł
58,00 PLN
POLECAMY!!!
od 5950,00 zł/os
44,25 30
OKAZJA!!!
od 1024,00zł/os od 804,00 zł/os
1400

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie