19 grudnia 2018, środa, Imieniny obchodzą:

Aktualności

27 listopada 2018

Pierwsze 4 minuty i chrzęst łamanych żeber ratują życie

Uczniowie ZSR w Grzybnie w miniony piątek uczestniczyli w warsztatach ratujących życie. Przeszkolonych zostało 90 uczniów. Wykłady i warsztaty prowadził Waldemar Wyrzykiewicz – czynny ratownik medyczny.

W ramach ćwiczeń uczniowie zmierzyli się z bardzo trudnymi zadaniami, np. rozpoznawaniem przyczyn utraty przytomności, postępowaniem z poszkodowanym nieprzytomnym i przywróceniem mu funkcji życiowych. W trakcie zajęć padły odpowiedzi na pytania o ochronę prawną osoby udzielającej pomocy, o kary wobec osób, które tej pomocy nie udzieliły.

Wyjaśnione zostało czym jest pierwsza pomoc i jak wygląda łańcuch ratunkowy. Jak zabezpieczyć miejsce wypadku aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo. Jak właściwie sprawdzić czynności życiowe poszkodowanego i jak skutecznie wezwać pomoc. Jak postępować z poszkodowanym gdy jest nieprzytomny lub zostało zatrzymane krążenie.

Najważniejsze aby pokonać własne lęki bo na szali leży życie drugiego człowieka.

Dziękujemy za przeprowadzone szkolenie, pokazy i warsztaty.

Kurs elementarny pierwszej pomocy przedmedycznej” został zorganizowany przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Śremie i Centrum Medival .

Szkoła podjęła dalszą współpracę z Centrum Medival w zakresie projektów zajmujących się ratowaniem życia.


Beata Maciejewska

 

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

1100
88,00 PLN 80,00 PLN
SUPER PROMOCJA!!!
od 560,00 zł/os od 425,00 zł/os
NOWOŚĆ!!!
19,99 zł
3,100.00 PLN
1100
OKAZJA !!!
345.000 PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie