19 grudnia 2018, środa, Imieniny obchodzą:

Aktualności

04 października 2018

Piratka drogowa straciła prawo jazdy

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali prawo jazdy kierującej chryslerem, która w Borgowie, nie zważając na bezpieczeństwo swoje i innych, pędziła z prędkością aż 121 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Kobieta została też ukarana mandatem i punktami karnymi. Mundurowi ponawiają apel o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach.

W minioną niedzielę, 30 września, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę w Borgowie.

Około godz. 08.20 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Chrysler. Kierująca autem, 54-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego, pędziła z prędkością aż 121 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h.

Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy, które straciła ona na 3 miesiące, ukarali ją także mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 pkt. karnymi.

Policjanci przypominają, że od wielu lat nadmierna prędkość stanowi główną przyczynę wypadków drogowych w całym kraju. Dlatego mundurowi ponawiają apele o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach. Wielu kierowców lekceważy obowiązujące przepisy, czym stwarzają realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Nadmierna prędkość i brawura kierującego mogą być przyczynami tragedii. Pamiętajmy, że poruszać się należy z prędkością, która jest określona w przepisach ruchu drogowego, to znaczy, że gdy znak wskazuje na prędkość 50km/h, to właśnie maksymalnie tak szybko możemy jechać!

/ Ewa Kasińska /


za: www.srem.policja.gov.pl

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

WYPRZEDAŻ !!!
349,00 ZŁ 200,00 zł
58,00 PLN
900
2 T-shirty LONSDALE w cenie 1
100 50
SUPER PROMOCJA!!!
od 1177,00zł/os od 977,00 zł/os
SUPER CENA!!
3798,00ZŁ
mix
1499

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie