13 listopada 2018, wtorek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

10 września 2018

Policjanci dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

Śremscy policjanci jeszcze przed rozpoczęciem wakacji, a także w czasie letniej przerwy w nauce starali się, przy różnych okazjach, odwiedzać placówki oświatowe i miejsca zorganizowanego wypoczynku. A wszystko po to, aby z najmłodszymi rozmawiać o tym jak bezpiecznie spędzić wakacje. Z pewnością przypominanie dzieciom o tym, jak należy się zachowywać, aby nikomu nic się nie stało, jest bardzo potrzebne.

Wakacje, to dla dzieci, tych młodszych i tych starszych, wspaniały czas wypoczynku i zabawy. Czas radości i beztroski może niestety być również czasem szalonych pomysłów, nawet takich, które zagrażają życiu i zdrowiu.

Dlatego kiedy zbliżają się wakacje, a także w ich trakcie, policjanci starają się, przy różnych okazjach, odwiedzać placówki oświatowe i miejsca zorganizowanego wypoczynku. Funkcjonariusze z dziećmi i młodzieżą rozmawiają o zagrożeniach, uświadamiają im, jakie mogą być skutki niewłaściwego postępowania, nieprzemyślanych decyzji i pochopnych zachowań.

Bardzo ważne jest to, że podczas tegorocznych wakacji na terenie powiatu śremskiego nie doszło do żadnego tragicznego zdarzenia z udziałem dziecka. Śremska Policja odnotowała czyny zabronione popełnione przez nieletnich, na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała.

Przed wakacjami i podczas letniej kanikuły spotkań o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży, które przeprowadzone zostały przez śremskich policjantów było wiele. Nie inaczej będzie teraz, po rozpoczęciu roku szkolnego. Funkcjonariusze już odwiedzają placówki oświatowe i planują kolejne spotkania. Istotne jest to, aby informacje przekazywane przez mundurowych utrwalane były przez rodziców i nauczycieli.

/ Ewa Kasińska /


za: www.srem.policja.gov.pl

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

SUPER CENA!!
3798,00ZŁ
3,100.00 PLN
900
SUPER PROMOCJA!!!
od 28550,00zł/os 2550,00zł
800
1800
Super Obniżka! Bluza EVERLAST
110 - 20%

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie