19 grudnia 2018, środa, Imieniny obchodzą:

Aktualności

03 października 2018

Policjanci przekazali odblaski dzieciom z gminy Książ Wlkp.

Realizując program „Bezpiecznie to wiedzieć i znać!” śremscy policjanci spotkali się z uczniami klas I szkół podstawowych z gminy Książ Wlkp. Funkcjonariusze, wspólnie z pracownikami Klubu Relax Spółdzielni Mieszkaniowej oraz przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu, zorganizowali dla 7 – latków lekcje o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym. Dzieci otrzymały też odblaski, uczyły się przechodzić przez jezdnię kiedy ruchem kieruje policjant i z radością witały sierż. Pyrka maskotkę wielkopolskiej Policji.

19 września br. policjanci, pracownicy Klubu Relax oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu, w ramach realizacji policyjnego programu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać!”, zorganizowali akcję „Bezpieczna droga do szkoły” i przeprowadzili dwa, profilaktyczne spotkania z pierwszakami z gminy Książ Wlkp. Pierwsze odbyło się w Mchach, a drugie na Rynku w Książu Wlkp.

W specjalnie przygotowanych, plenerowych lekcjach o bezpieczeństwie pieszego w ruchu drogowym, wzięło udział ponad 100 dzieci z 6 szkół. Wszystkie one otrzymały elementy odblaskowe, baloniki i uczyły się przechodzić przez jezdnię kiedy ruchem kieruje policjant. Każda plenerowa lekcja poprzedzona też była symulacją na przejściu dla pieszych. Chodziło o to, aby 7-latkom, które zaczynają samodzielnie uczestniczyć w ruchu drogowym, pokazać jak zagrożone jest zdrowie i życie pieszych, którzy nie stosują zasad bezpieczeństwa i wbiegają na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd.

Gościem specjalnym spotkań był sierż. Pyrek maskotka wielkopolskiej Policji, którego uczniowie z radością witali.

/ tekst: Ewa Kasińska, foto: Krzysztof Majchrzak /


za: www.srem.policja.gov.pl

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

HIT!!!
5.124 PLN 4.379,00 PLN
1100
SUPER CENA!!
3798,00ZŁ
1100
NOWOŚĆ!!!
19,99 zł
26 11,20
1100

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie