19 grudnia 2018, środa, Imieniny obchodzą:

Aktualności

03 października 2018

Prelekcja z udziałem przedstawicieli 3. Bastionu Grolman w SP 2

W ramach obchodów 110-lecia odzyskania niepodległości dnia 17 września br. w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się niecodzienna lekcja historii dotycząca Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji do szkoły zostali zaproszeni goście z grupy rekonstrukcyjnej 3. Bastion Grolman.

Przybliżyli oni uczniom i pozostałej społeczności szkolnej wydarzenia tamtego okresu, zaprezentowali mundury i ekwipunek żołnierski. Wśród młodszej grupy uczniów największe emocje wzbudziły: rogatywka z orzełkiem i treflem, maski przeciwgazowe, trzewiki podkute gwoździami, naszywki na rękawie munduru świadczące o odniesionych ranach w czasie bitew, tornister żołnierski. Młodzież natomiast z uwagą wysłuchała jak ich pradziadowie walczyli o odzyskanie wolności w naszym mieście i najbliższej okolicy.

Ta niecodzienna lekcja historii wszystkim na długo pozostanie w pamięci.

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

SUPER PROMOCJA
129,99 110
mix
1499
900
44,25 30
super promocja
270,00
HIT CENOWY!!!
5,992 PLN 5,169 PLN
CHINY-LAST MINUTE
3418,00 zł

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie