19 grudnia 2018, środa, Imieniny obchodzą:

Aktualności

10 października 2018

Rodzinny Rajd Rowerowy

W sobotni późny poranek 6 października na parkingu Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 „Mali Przyrodnicy” zebrali się rodzice, dziadkowie oraz przedszkolaki, a także członkowie Stowarzyszenia Rowerowego „Żwawe Dziadki”, aby wspólnie wyruszyć w RODZINNYM RAJDZIE ROWEROWYM, zorganizowanym w ramach Grantu Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich, realizując program Zdrowie w każdym wieku – Od przedszkolaka do seniora.

O godzinie 10.00 Pani Dyrektor Lidia Marcinkowska powitała wszystkich uczestników oraz gości. Przedstawiciel Policji Pan Robert Kaczmarek przekazał kilka wskazówek na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz  prawidłowego wyposażenia rowerów wyruszających w drogę.

U „Małych Przyrodników”gościł również Burmistrz Śremu Pan Adam Lewandowski, który został zaproszony, aby wystartować  rajd. Otwarcie przekazał jednak w ręce DZIECI , a wszystkim uczestnikom życzył bezpieczeństwa i powodzenia w drodze.

Droga rajdu prowadziła od Przedszkola nr 5 „Mali Przyrodnicy” do miasteczka rowerowego w Nochowie.

a tam na wszystkich uczestników:  dzieci, rodziców, seniorów, czekał PIKNIK- niespodzianki i medale dla dzieci oraz "coś na ząb" dla wszystkich przybyłych.

Pogoda bardzo sprzyjała imprezie. Wszyscy świetnie się bawili:)

To jednak nie koniec inicjatyw Przedszkola nr 5 „Mali Przyrodnicy”. W ramach Grantu Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich, który udało się w tym roku wygrać właśnie tej placówce, a który ma na celu integrację pokoleń w promowaniu zdrowego i aktywnego stylu życia, podejmowane będą następne zaplanowane zadania takie jak: wspólne zajęcia dzieci przedszkolnych, ich rodziców, dziadków-seniorów. Spotkania ze specjalistami: lekarzem, dietetykiem, psychologiem, trenerem personalnym, instruktorem jogi, zawodnikami bule, trenerami fitness.

Efektami jakie ma przynieść realizacja projektu są: podniesienie świadomości zdrowotnej dzieci, rodziców i dziadków, zaciśnianie kontaktów międzypokoleniowych, poprawa stanu zdrowia uczestników programu, a także nawiązanie stałej współpracy z podmiotami uczestniczącymi w projekcie.

 

Jeszcze w październiku w Przedszkolu nr 5 zorganizowanie będzie szkolenia pierwszej pomocy dla pracowników placówki, rodziców, dziadków, a także wszystkich mieszkańców osiedla Jeziorany, na którym zaprezentowana będzie bezpieczna obsługa defibrylatora, który już niebawem zamieszczony będzie na zewnątrz budynku przedszkola. W trakcie tego spotkania odbędzie się również wykład dietetyka, połączony z degustacją zdrowej żywności.

 

Na terenie ogrodu przedszkolnego powstanie też „bulodrom”, czyli miejsce do gry w bule – ogólnodostępne.

 

Przedszkolaki wspólne z rodzicami czy też seniorami będą mogły skorzystać z bezpłatnych zajęć fitness, jogi oraz przespacerują się z kijkami „nordic walking”.

 

Program ten powstał, ponieważ aktywność fizyczna bezpośrednio przekłada się na aktywność społeczną. Dobrze jest mieć towarzystwo w czasie codziennych spacerów, przejażdżek rowerem, czy gry w bule. Relacje nawiązują się w sposób naturalny i wiążą się z pozytywnymi emocjami. Regularne ćwiczenia motywują do podtrzymywania kontaktu z innymi. Pozytywne relacje poprawiają samopoczucie w takim samym stopniu 5-latkowi, 30-latkowi jak i 70-latkowi. A wszystko to daje pewność siebie, obniża poziom stresu, a przede wszystkim wzmacnia zdrowie fizyczne.

 

i o to chodzi w tym projekcie.

 

 


Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

2 T-shirty LONSDALE w cenie 1
100 50
Promocja!!!
od 895,00zł/os od 595,00zł/os
Promocja!!!
899,00zł/os od 680,00 zł/os
SUPER PROMOCJA!!!
od 1177,00zł/os od 977,00 zł/os
Promocja!!!
od 980,00zł/os od 680,00zł/os
OKAZJA!!!
od 1599,00zł/os od 1399,00 zł/os
36 28

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie