13 listopada 2018, wtorek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

23 czerwca 2015

Spotkanie z kardynałem

W dniach 16-19 czerwca br. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Śremie pod opieką swoich nauczycieli pojechali na wycieczkę szlakiem miejsc związanych ze św. Janem Pawłem II.

Odwiedzili najpierw Jasną Górę, miejsce licznych pielgrzymek Karola Wojtyły. Byli w Wadowicach, w parafialnym kościele Papieża, zwiedzali także Muzeum - Dom Rodzinny Jana Pawła II. Pojechali do Kalwarii Zebrzydowskiej przed cudowny obraz Matki Bożej, przed którym Ojciec Święty modlił się przez całe życie – najpierw jako chłopiec, po śmierci swej mamy, później jako kapłan, biskup, kardynał oraz Papież.

Zwiedzali też sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, poświęcone przez Jana Pawła II podczas swojej ostatniej pielgrzymki do Polski oraz Centrum Jana Pawła II, w którym znajduje się sanktuarium świętego Papieża. Oczywiście byli na Wawelu – na Zamku Królewskim i w katedrze. Nawiedzili krypty pod ziemią, m.in. Kryptę św. Leonarda, w której ks. Karol Wojtyła odprawił swoją pierwszą w życiu Mszę Świętą. Udali się na Stary Rynek, gdzie słuchaliśmy hejnału wygrywanego z wieży kościoła Mariackiego oraz zachwycaliśmy się najpiękniejszym w Europie ołtarzem Wita Stwosza.

Ostatniego dnia poszli na ulicę Franciszkańską 3, pod najsłynniejsze w Polsce Okno Papieskie. Udało im się wejść do prywatnej kaplicy, w której Karol Wojtyła otrzymał święcenia kapłańskie oraz spotkali się z księdzem kardynałem Stanisławem Dziwiszem, wieloletnim kapelanem Jana Pawła II, świadkiem Jego życia i śmierci, a obecnie metropolitą krakowskim. Ks. kardynał przyszedł do kaplicy, przywitał się z każdym i porozmawiał. Na zakończenie udzielił błogosławieństwa, a fotograf zrobił wszystkim wspólne zdjęcie.
M.S.

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

Promocja!!!
od 980,00zł/os od 680,00zł/os
1100
Promocja!!!
od 1950,00zł/os od 1700,00zł/os
1000
CHINY-LAST MINUTE
3418,00 zł
280,00
super promocja
270,00

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie