19 grudnia 2018, środa, Imieniny obchodzą:

Aktualności

09 października 2018

Sprawdzili czy oślepiają na drodze

Blisko 200 kierowców sprawdziło swoje samochody podczas dwudniowej akcji prewencyjnej „Nie po oczach” zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Śremie. Było bezpłatne sprawdzanie oraz ustawianie świateł, sprawdzanie stanu układu kierowniczego i hamulcowego, a także przegląd gaśnic. Atrakcją działań był symulator dachowania pojazdu.

Widoczność pojazdu na drodze w okresie jesienno - zimowym jest bardzo istotna dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chodzi o to, aby światła były nie tylko sprawne, ale i prawidłowo ustawione. Przed zimą warto też skontrolować układ kierowniczy i hamulcowy samochodu.

Wszystko to było można bezpłatnie sprawdzić podczas dwudniowej, policyjnej akcji prewencyjnej „Nie po oczach”, która odbyła się 6 i 7 października w Śremie na terenie Stacji Kontroli Pojazdów przy ulicy Sikorskiego.

W ramach akcji odbyło się nie tylko bezpłatne sprawdzanie i ustawianie świateł, sprawdzanie stanu układu kierowniczego i hamulcowego, ale także przegląd gaśnic.

Kierowcy otrzymywali też od policjantów drogówki elementy odblaskowe i materiały prewencyjne. Mundurowi odpowiadali również na nurtujące kierowców pytania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci, które przyjeżdżały na akcję z rodzicami również otrzymywały odblaski przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu.

Atrakcją działań był symulator dachowania pojazdu wypożyczony z Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Międzychodzie. Policjanci drogówki, którzy obsługiwali symulator zwracali uwagę kierowców na to, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa. Każdy, kto wsiadł do symulatora i w pewnym momencie „wisiał” w samochodzie do góry nogami zdawał sobie sprawę z tego, że tylko odpowiednio dopasowane i dobrze zapięte pasy bezpieczeństwa chronią go przed niekontrolowanym przemieszczeniem się i uderzeniem w jakąś część auta. W symulatorze celowo znajdowały się też plastikowe piłeczki i puste, plastikowe butelki po wodzie mineralnej, które przemieszczały się w niekontrolowany sposób. Wszystko po to, aby uświadomić użytkownikom symulatora, co by było gdyby zamiast plastikowych, lekkich przedmiotów w ten sam sposób podczas dachowania przemieszczał się laptop albo komórka, które mogą uderzać uczestników zdarzenia drogowego w różne części ciała.

W czasie trwania działań Stację Kontroli Pojazdów odwiedzili także: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie mł. insp. Konrad Bartłomiejczak, Wiceburmistrz Śremu i jednocześnie Przewodniczący Rady Programu Bezpieczne Miasto Bartosz Żeleźny i Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Piotr Nowacki.

Ogółem przez dwa dni w przedsięwzięciu wzięło udział 169 kierowców z całego powiatu śremskiego.

/ Ewa Kasińska /


za: www.srem.policja.gov.pl

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

SUPER CENA!!
3798,00ZŁ
Promocja!!!
od 1432,00zł/os od 1232,00zł/os
SUPER PROMOCJA
129,99 110
1800
WYPRZEDAŻ !!!
349,00 ZŁ 200,00 zł
mix
1499
HIT CENOWY!!!
5,992 PLN 5,169 PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie