19 grudnia 2018, środa, Imieniny obchodzą:

Aktualności

05 października 2018

Uczniowie ZSO już wygrywają

Jakub Morawiec, Małgorzata Łabenda z liceum oraz Ewelina Krasnowska z gimnazjum dwujęzycznego zostali laureatami III edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o gen. J. Wybickim i polskich symbolach narodowych.

Zawody finałowe rozegrano pod koniec czerwca a oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpiło w niedzielę, 23 wrześnie 2018 r. w Manieczkach.

Kuba Morawiec wygrał konkurs w kategorii szkół średnich a Małgorzata Łabenda zajęła drugie miejsce. Z kolei w kategorii gimnazjów Ewelina Krasnowska również zdobyła drugie miejsce. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody finansowe.

Z takim zespołem możemy spokojnie czekać na następną edycję konkursu…

Gali wręczenia nagród towarzyszyły uroczystości związane z Dniem Hymnu Narodowego zorganizowane przez Unię Gospodarczą Regionu Śremskiego oraz Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. J. Wybickiego. Podczas Dnia Hymnu nastąpiło odsłonięcie pomnika z popiersiem Wybickiego, który jest usytuowany obok rotundy – kaplicy Wybickiego. Świeżo wymontowana rotunda jest jedyną fizyczną pozostałością po rodzinie Wybickich mieszkających w Manieczkach.

 

Krzysztof Grzesiak  

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

1000
TAJLANDIA-WYCIECZKA SUPER CENA!!!
6990,00 ZŁ 5689,00 ZŁ
POLECAMY!!!
od 5950,00 zł/os
WYPRZEDAŻ !!!
349,00 ZŁ 200,00 zł
Super Obniżka! Bluza EVERLAST
110 - 20%
1200
44,00 PLN

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie