13 listopada 2018, wtorek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

19 października 2018

Wiking startuje z PiS-u

Mieszkający w Śremie były statysta z "Wikingów" i "Gry o Tron" kandyduje do rady powiatu

Emil Józefiak urodził się w Świnoujściu, gdzie mieszkał do momentu ślubu ze śremianką Dorotą Mielcarek. Po ślubie przeprowadził się do Śremu, jednak niedługo później wyjechał z żoną do Dublina, stolicy Irlandii, gdzie spędzili 12 lat. Józefiak pracował tam w firmie komputerowej IBM, a potem przy produkcji leków w firmie Mylan. Jednak jego marzeniem i pasją był zawsze film. Gdy mieszkał w Świnoujściu często występował w różnych amatorskich spektaklach teatralnych, lecz zawsze marzył o czymś więcej. W Dublinie uczęszczał do szkoły aktorskiej Gaiety School of Acting. Próbował dostać się do produkcji „Hobbit” w Nowej Zelandii, ale odmówiono mu z powodu dużej odległości. Józefiak nie poddał się i gdy po pewnym czasie usłyszał, że w górach w okolicach Dublina kręcą „Vikings” (Wikingowie) natychmiast zaczął działać i i wysłał swoje zgłoszenie. Zostało ono przyjęte – zaproszono go jako jako statystę i przez następne 5 lat zagrał w sezonach 3, 4, 5 i 6. Na planie „Vikings” poznał pewną osobę, która podpowiedziała mu jak dostać się do obsady „Game of Thrones” (Gra o Tron) w Wielkiej Brytanii. Starania zakończyły się sukcesem, w ekipie tego serialu spędził ok. 4 lata.

W obu produkcjach wcielał się w wiele ról. W „Wikingach” był różnego rodzaju rycerzami, chłopem, łowcą i oczywiście wikingiem. Natomiast w „Grze o Tron” w sezonie 6 grał umarłego-zombie, a w 7 i 8 - rycerza doliny. To były dla niego niezapomniane chwile i niesamowita przygoda. Wiele razy mógł zobaczyć siebie w różnych odcinkach i poznać świetnych ludzi – aktorów, reżyserów, statystów…

W końcu nadszedł czas decyzji. Postanowił wraz z żoną i trzema córkami wrócić do Polski. Na obczyźnie doświadczyli wielkiej tęsknoty za Ojczyzną i po powrocie Józefiak chce zaangażować się w sprawy kraju i miejsca, w którym mieszka. Dlatego postanowił wystartować w wyborach. Podkreśla jednak, że nie należy traktować jego kandydatury jako kolejnej aktorskiej roli. 

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

Bluza EVERLAST
105 - 20%
OKAZJA !!!
4.392 PLN 3.562,00 PLN
mix
1499
Promocja!!!
899,00zł/os od 680,00 zł/os
SUPER PROMOCJA!!!
od 28550,00zł/os 2550,00zł
POLECAMY!!!
od 5950,00 zł/os
1000

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie