19 grudnia 2018, środa, Imieniny obchodzą:

Aktualności

03 grudnia 2018

Złodziejskie trio z Poznania zatrzymane

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali złodziejskie trio z Poznania. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że trzech mężczyzn zaplanowało kradzieże w śremskich marketach i w sumie ukradli z nich towar o łącznej wartości ponad 1000 złotych. Sprawcy kradzieży przyznali się do zarzucanego im czynu, a całe skradzione mienie wróciło na sklepowe półki. Teraz amatorów cudzego mienia czeka sprawa w sądzie.

27 listopada br., o godz. 11.30, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, iż w jednym z marketów w Śremie ujęto sprawcę kradzieży.

Na miejsce natychmiast udali się dzielnicowi. Okazało się, że pracownicy ochrony ujęli 20-letniego złodzieja z Poznania, który z marketu ukradł 11 czekolad, 10 paczek kawy i 31 kremów do protez o łącznej wartości ponad 700 złotych.

Policjanci ustalili, że 20-latek przyjechał do Śremu Oplem Astra wspólnie z kolegami, którzy czekali na niego na parkingu. W tych okolicznościach dzielnicowych wsparły patrole drogówki i kryminalni.

Funkcjonariusze w oplu zastali dwóch kolejnych złodziei z Poznania, mających 24 i 22 lata. Natomiast w bagażniku opla policjanci znaleźli 17 paczek kawy wartości 300 złotych, która jak się okazało pochodziła z kradzieży dokonanej tego samego dnia w innym śremskim markecie.

Amatorzy cudzego mienia zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Cały skradziony towar, który złodzieje planowali sprzedać, wrócił na sklepowe półki.

28 listopada br. sprawcy kradzieży usłyszeli zarzut i zostali przesłuchani. Teraz czeka ich sprawa w sądzie. Grozi im kara pozbawienia wolności.

/ Ewa Kasińska /


za: www.srem.policja.gov.pl

Powrót
Oceń artykuł: 0 0

Komentarze (0)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz oczekuje na akcpetację moderatora.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje ze Śremu i okolic na promocje24.biz !

mix
1499
OKAZJA !!!
4.392 PLN 3.562,00 PLN
Promocja!!!
od 1432,00zł/os od 1232,00zł/os
800
900
Bluza EVERLAST
105 - 20%
SUPER PROMOCJA
129,99 110

Ogłoszenia drobne www.ogloszenia.portalsremski.pl

zobacz wszystkie