Zamknij
REKLAMA

Półkolonie "Relaksu" i Towarzystwa "Nadzieja" bez dofinansowania

11:27, 11.01.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

W tym roku inicjatywa półkolonii dla najmłodszych przygotowywana przez Klub Relax oraz Towarzystwo Pomocy Potrzebującym im. Brata Alberta „Nadzieja” nie otrzymała dofinansowania z budżetu gminy. W przeszłości realizowane wspólnie przez te dwie organizacje przedsięwzięcia mogły liczyć na środki z ratusza. Z zarządzenia opublikowanego 28 grudnia ub. r. wynika jednak, iż tym razem nie zostanie przeznaczona na nie ani złotówka.

„My sobie poradzimy. Nie chodzi nam o łaskę, ale uważamy, że mieszkańcy Jezioran płacą tak samo podatki jak i wszyscy inni mieszkańcy gminy i też powinni mieć możliwość korzystania”– tak sprawę skomentował dla nas Wojciech Majchrzak z Klubu Relax. Jego zdaniem od pewnego czasu gmina odwraca się od inicjatyw Klubu i Spółdzielni Mieszkaniowej, czego przejawem jest np. sytuacja, w której najmłodsi w ramach akcji „Relaxu” korzystają z basenu i lodowiska nie w Śremie, ale pobliskim Kościanie, gdyż tam mogą liczyć na ulgę.

Skontaktowaliśmy się także z Prezes Towarzystwa Krystyną Szymańską, by poznać powody otrzymania odmownej decyzji ws. przyznania środków na półkolonie - „Po złożeniu ofert dowiedzieliśmy się, że była w niej potrzeba uwidocznienia wkładu finansowego własnych środków. Jak wiadomo organizacja taka jak nasza nie prowadzi działalności gospodarczej, nie mamy środków własnych. Naszym wkładem jest praca społeczna ludzi.”. Zaznaczyła, że taki wymóg stawiany przez gminę stanowi problem dla wszystkich podobnie działających organizacji. 

Jak usłyszeliśmy od Prezes Szymańskiej - dofinansowanie miało zostać przeznaczone na wynagrodzenie dla opiekunów ok. 90 dzieci korzystających z półkolonii. Wobec jego braku pracować będą oni za darmo.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone