Zamknij

Czy nastąpi nowy podział w Polsce?

14:00, 04.02.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

„Mam wrażenie, że to jest partia niekompletna. W wystąpieniu Roberta Biedronia nie było nic na temat polityki zagranicznej, bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego”. „Po euforii 3 RP nad Wiosną R.Biedronia widać, że przyszłość tej strony w Polsce to brutalna walka z kościołem, aborcja na życzenie, unikanie tradycyjnego patriotyzmu i historii (brak hymnu RP na konwencji)”. Takie słowa po konwencji Roberta Biedronia na warszawskim Torwarze wyrazili były premier Leszek Miller oraz wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Dużo się ostatnio mówi i pisze na temat nowej siły politycznej, jaką chce być środowisko Biedronia. Eksperci wyliczają, że na fali entuzjazmu względem byłego prezydenta Słupska, nowa partia może w najbliższych wyborach uzyskać nawet 10 procent poparcia. Byłby to naprawdę spory sukces. Prawdopodobnie polityk przyciągnął do siebie zwolenników hasłami walki z kościołem, możliwością przerwania ciąży na „żądanie” do 3 miesięcy, szeroki dostęp do antykoncepcji, tabletki „dzień po” i in vitro. Biedroń chce postulować państwo świeckie.

W założeniach programowych znalazła się również likwidacja Rady Mediów Narodowych oraz ferm zwierząt futerkowych. Polityk chce również całkowitej likwidacji kopalni węgla. Biedroń mówił podczas konwencji o zaprzestaniu walki i dzielenia Polaków. Póki co postulaty polityka właśnie sprawiają wrażenie tworzenia podziałów. Z jednej strony są pomysły liberalizacji praw i walka z zakazami, z drugiej strony jest zwalczanie instytucji kościelnych i pewnych gałęzi gospodarki. Lekką hipokryzją jest mowa o nadawaniu nowych praw, tym samym próbie odebrania praw innym. Taka postawa to promowanie antywartości pod płaszczykiem wolności. Czy tak ma wyglądać walka z podziałami, którą postuluje Robert Biedroń?

 

 

Źródła:

https://www.facebook.com/PatrykJaki/photos/a.711920085578738/1786912348079501/?type=3&theater

https://www.tvp.info/41157284/wiosna-trwa-najwyzej-kwartal-miller-komentuje-program-partii-biedronia

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

obserwatorobserwator

0 0

Brak programu dla Polski i Polaków świadczy o potraktowaniu wyborców jako ludzi o ograniczonym postrzeganiu rzeczywistości i pamięci.Biedroń jako samorządowiec w Słupsku się nie sprawdził.Znaczną część rządów poświęcił na wyjazdy służbowe po świecie.
16:50, 04.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone