Zamknij
REKLAMA

Nie bądźmy obojętni!

07:30, 12.02.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. Na całym świecie wierni modlili się za ludzi chorych i cierpiących, by w tym szczególnym dniu wyprosić dla nich potrzebne łaski. Czym właściwie jest ów dzień? Jakie obowiązki względem chorych mają ludzie zdrowi? Nasza redakcja poprosiła o komentarz gościa specjalnego, ks. Mateusza Puchałę, Dyrektora Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej.

„Światowy Dzień Chorego, który możemy przeżywać po raz 27. jest dobrą okazją do tego, aby każdy z nas dostrzegł w swoim życiu tych, którzy cierpią na duszy i na ciele. Może sam osobiście nie doświadczam choroby czy cierpienia, ale bardzo ważne jest to, żeby być wrażliwym na potrzeby innych. Papież Franciszek w swoim orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Chorego zachęca, a nawet wzywa do promowania kultury bezinteresowności i daru. Każdy człowiek wierzący właśnie w takiej perspektywie powinien postrzegać swoją posługę wobec chorych i cierpiących. Światowy Dzień Chorego uświadamia nam także czym jest cierpienie oraz jaka jest jego wartość.  Niekiedy to co staje się nie do zniesienia jest przedmiotem uświęcania człowieka, ale musi być złączone z męką Pana Jezusa. Święty Jan Paweł II bardzo często powtarzał, że ludzie chorzy są skarbem Kościoła. Bądźmy zatem wrażliwi na potrzeby chorych i cierpiących i naszą pomoc wobec nich uczyńmy bezinteresownym darem” – stwierdza ks. Mateusz Puchała.

Pamiętajmy o ludziach chorych. Nie bądźmy obojętni na ich cierpienie. Oni szczególnie potrzebują obecności drugiego człowieka.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone