Zamknij
REKLAMA

Zero tolerancji dla piratów drogowych. Policja podsumowuje akcję

14:17, 20.02.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

W ramach działań kontrolno-prewencyjnych "PRĘDKOŚĆ - Zero Tolerancji", które w ciągu minionego tygodnia odbyły się na wielkopolskich drogach, policjanci przypominali kierowcom o zagrożeniach wynikających z nadmiernej prędkości, która jest najczęstszą przyczyną wypadków. Śremscy mundurowi ujawnili 146 wykroczeń, w tym 126 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. W dwóch przypadkach kierującym zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h i więcej w obszarze zabudowanym.

W okresie od 11 do 15 lutego br. śremscy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne "PRĘDKOŚĆ - Zero Tolerancji". Działania kontrolne realizowano pod kątem bezpieczeństwa i ograniczenia prędkości na drodze. Celem było przypomnienie kierowcom o tym, że prędkość pojazdu należy bezwzględnie dostosować do warunków panujących na drodze i do obowiązujących ograniczeń.

Policjanci śremskiej drogówki, w ciągu pięciu dni działań kontrolno-prewencyjnych poddali kontroli 173 pojazdy. Mundurowi ujawnili 146 wykroczeń, w tym 126 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości.
W dwóch przypadkach zatrzymano kierującym prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h i więcej w obszarze zabudowanym. W działaniach wzięło udział łącznie trzydziestu dwóch funkcjonariuszy.

Kolejno działania „Prędkość” ukierunkowane na egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości śremscy stróże prawa przeprowadzili jeszcze dodatkowo w dniach 16-17 lutego br. 
W działaniach udział wzięło łącznie 11 policjantów, którzy skontrolowali 63 pojazdy i ujawnili 57 wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Także podczas tych działań dwóm kierującym zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h i więcej w obszarze zabudowanym.

Pamiętajmy, że stosowanie się do ograniczeń prędkości wynikających ze znaków drogowych, może znacząco wpłynąć na redukcję liczby kolizji i wypadków.

Przypominamy, że nieodpowiednie przygotowanie do podróży, brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do obowiązujących norm prawnych kodeksu drogowego bądź do panujących na drogach warunków atmosferycznych, mogą doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem, co skutkuje niebezpieczeństwem zagrożenia zdrowia, a nawet życia.

/ EK / RR /

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone