Zamknij
REKLAMA

Dolata w Śremie o nowej "piątce" PiS

14:11, 25.02.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

W poniedziałek o 12:30 w biurze poselskim przy ul. Mickiewicza odbyła się konferencja ze Zbigniewem Dolatą (PiS). Tematem spotkania była nowa “piątka” Prawa i Sprawiedliwości zaproponowana na sobotniej konwencji partii. 

Posłowi towarzyszyli radni ze śremskich struktur PiS-u - Artur Konon, Paweł Wojna oraz Tomasz Klaczyński.

Dolata opowiedział o każdym z punktów nowego programu. Pierwszy z nich to rodzina 500+, czyli świadczenia, które mają być wypłacane na każde dziecko, niezależnie od dochodu rodziców. Ich wypłacanie ma się rozpocząć od początku lipca. “Myślę. że to spełnia oczekiwania polskich rodzin i będzie przyczyniało się do dalszej poprawy bytu” - powiedział poseł.

Kolejny punkt skierowany jest do młodych - do 26 roku życia mają być zwolnieni z podatku PIT. Padła także zapowiedź zmniejszenia kosztów pracy. Planowane jest minimum dwukrotne podwyższenie kwoty wolnej od podatku oraz obniżka PIT dla wszystkich obywateli.

Dolata mówił także o planowanym wsparciu dla osób starszych. Emeryci mogą spodziewać się “trzynastki”, która ma być wypłacana w wysokości 1100 zł. “Ta grupa społeczna w stosunkowo niewielkim stopniu do tej pory korzystała z owoców wzrostu gospodarczego. Teraz rząd Prawa i Sprawiedliwości znalazł środki na to, by takie świadczenie polepszyło sytuację materialną.” - stwierdził poseł. Ostatni postulat dotyczył infrastruktury i obejmuje odtworzenie zlikwidowanych lokalnych połączeń komunikacji zbiorowej.

Parlamentarzysta przekonywał, że obietnice są “dobrze policzone” i zaplanowane w budżecie, a realizacja ma być możliwa bez wprowadzania nowych podatków dzięki wzrostowi gospodarczemu oraz uszczelnieniu systemu podatkowego.

Dolata zapowiedział, że wszystkie elementy programu będą realizowane w tym roku. Trzynastka dla emerytów planowana jest w maju, działania mające na celu przywracanie połączeń działają mają rozpocząć się “od razu”, a ustawy dotyczące zwolnienia z PIT młodych i obniżenia kosztów pracy będą procedowane przed wakacjami.

Zapytany o szczegóły “trzynastki” - tj. wypłacanie jej także osobom objętym tzw. ustawą dezubekizacyjną (związanym z aparatem represji PRL) oraz regularność takich świadczeń wyjaśnił, że jak na razie “trzynastką” planuje się objąć wszystkich, a świadczenie ma być wypłacane także kolejnych latach. Z kolei w kwestii odtwarzania połączeń komunikacyjnych Dolata powiedział, że detale poznamy, gdy ogłoszony zostanie projekt ustawy.

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone