Zamknij
REKLAMA

Ranking najbogatszych opublikowany. W setce firma zza miedzy

12:21, 05.03.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Magazyn Forbes opublikował listę 100 najbogatszych Polaków. Znajdują się na niej ludzie związani z Wielkopolską, próżno jednak szukać tam śremian.

Tegoroczny ranking otwiera były kierowca rajdowy Michał Sołowow, właściciel takich firm jak m.in. Synthos, Cersanit czy Barlinek. Jego majątek szacowany jest na ponad 13 mld złotych. Tuż za nim plasuje się magnat medialny Zygmunt Solorz-Żak (ponad 10 mld), a 3 miejsce ex aequo zajmuje rodzeństwo Kulczyków (niespełna 7 mld).

Spośród Wielkopolan na liście możemy znaleźć m.in. założyciela sieci marketów Dino Tomasza Biernackiego (6. pozycja), pochodzącego z Ostrowa Pawła Marchewkę (8. miejsce, założyciel firmy Techland), Bogdana i Elżbietę Kaczmarków działających w branży meblowej (Nowe Skalmierzyce, 10. lokata) czy potentata rynku słodyczy Jana Kolańskiego z Kalisza (62. miejsce).

Na liście brak przedstawicieli regionu śremskiego. Znajduje się na niej natomiast rodzina Kaczmarków z niedalekiego Malewa (wieś położona między Dolskiem a Gostyniem). Jej przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją wyrobów z PVC. Specjalnością firmy, która pozwoliła uplasować się właścicielom na 90. miejscu rankingu są rury osłonowe do kabli telekomunikacyjnych, systemów kanalizacyjnych oraz rury do przesyłania gazu.

Pełen ranking dostępny jest pod adresem: https://www.forbes.pl/100-najbogatszych-polska/2019

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone