Zamknij
REKLAMA

Prawie jak w teleturnieju. Finał zmagań przyszłych inżynierów

15:47, 07.03.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

7 marca w Zespole Szkół Politechnicznych w Śremie odbył się finał konkursu "Przez technikum do tytułu inżyniera".

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele samorządu, współpracujących z ZSP firm: Defor, Leopol Meble, Gordon, Inter Cars oraz Stowarzyszenia Pracowników i Sympatyków PMPS Pekaes.

Konkurs podzielony był na dwa etapy. W pierwszym z nich w 10 szkołach podstawowych powiatu test napisało 290 uczniów. Najlepsze trójki z każdej szkoły awansowały do kolejnej fazy rywalizacji, która odbywała się 7 marca w ZSP i polegała na wykonaniu zadań praktycznych związanych z programami biurowymi oraz montażem na podstawie schematu i rysunku.

W ten sposób wyłoniono czołową siódemkę, która zmierzyła się w wielkim finale. Podobnie jak w teleturnieju “Jeden z dziesięciu” pytania zadawano konkursowiczom po kolei, po 5 seriach stawkę zawężono do najlepszej trójki. Ostatecznie do wyłonienia zwycięzcy konieczny był pojedynek “do pierwszego błędu” między dwoma najlepszymi uczestnikami.

W przerwie na wypełnianie dyplomów mogliśmy przekonać się o umiejętnościach jednego z uczniów szkoły branżowej, który w używanym wcześniej na lekcjach specjalistycznym programie wykonał rysunek techniczny.

Indywidualnym zwycięzcą został Michał Mazurowski, drugie miejsce zajął Wojciech Kardasz, najniższy stopień podium przypadł Piotrowi Józefiakowi. Drużynowo najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 6, która wyprzedziła “Piątkę” i “Dwójkę”.

Fundatorem nagród i upominków, wśród których znalazły się m.in. pufa oraz talony do jednego z elektromarketów było Starostwo Powiatowe oraz firmy: Defor, Leopol Meble, Gordon oraz Inter Cars.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone