Zamknij
REKLAMA

Śrem. Wyjątkowa jednomyślność na komisji

21:25, 12.03.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

We wtorek odbyło się posiedzenie komisji Pomocy Społecznej, Ochrony Zdrowia i Środowiska Rady Miejskiej w Śremie. 
W gremium tym, podobnie jak wszystkich innych komisjach rady przewagę liczebną (czterech do trzech) ma koalicja rządząca Gminą. Nie było tego widać podczas głosowań nad projektami uchwał. Cała siódemka (Zdzisław Żeleźny, Lilianna Wąsik, Barbara Ratajczak, Krzysztof Lewandowski, Artur Konon, Tomasz Jakuszek i Robert Piątek) jednomyślnie je poparła. 
Uchwały dotyczyły dotacji celowej na dofinansowanie kosztów inwestycji w zakresie ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz rocznego programu współpracy gminy Śrem z organizacjami prowadzącymi działalność pożytku publicznego. 
Ta druga uchwała dotyczy aktywizacji seniorów (osoby w wieku 60 plus), na które to przedsięwzięcie gmina otrzyma kwotę półtora miliona złotych z Wielkopolskiego Regionalnego Funduszu Operacyjnego. Pieniądze te posłużą rozmaitym działaniom na rzecz seniorów właśnie. 150 tysięcy złotych z tej kwoty zostanie przeznaczone na wyremontowanie i wyposażenie pomieszczeń tzw. Konwiktu przy ul. Franciszkańskiej, gdzie otwarty będzie Dom Dziennego Pobytu dla seniorów. 
Radna Barbara Ratajczak, która jest przedstawicielem Gminy Śrem w Stowarzyszeniu Zdrowych Miast Polskich przedstawiła sprawozdanie z działalności za 2018 rok. Śrem jest jednym z trójki tzw. „małych miast”, które znajduje się w tym elitarnym gronie. Premiowane są tam działania na rzecz zdrowia mieszkańców. Jako wzór podaje się tam przykład naszego miasta w zakresie szczepień dziewcząt przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Oferta przygotowana (bezpłatne szczepienia) jest dla całej populacji – korzysta z niej na zasadzie dobrowolności (wymagana zgoda rodziców lub opiekunów) około 70 procent dziewcząt. 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone