Zamknij

Dziś ważna rocznica. Ksiądz prałat zaprasza na...

15:10, 13.05.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

W 102. rocznicę pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie rozmawiamy z ks. prałatem Marianem Bruckim.

Co wydarzyło się ponad 100 lat temu w Fatimie? Jakie z tego przesłanie płynie dla nas?

Dzisiaj mamy dokładnie 102. rocznicę wydarzenia, kiedy to Matka Boża objawiła się trojgu pastuszkom - Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. Właściwie Maryja niczego innego nie powiedziała, jak powtórzyła wołanie Jezusa Chrystusa. Ona, przez orędzie fatimskie, wzywa ludzkość przede wszystkim do pokuty, modlitwy, szczególnie różańcowej, i nawrócenia. To orędzie, pomimo, że zostało wypowiedziane ponad sto lat temu, w ogóle nie traci na swej aktualności, bo ludzkość coraz częściej zapomina o Bogu. Każdy z nas potrzebuje przypomnienia, że w życiu potrzebujemy modlitwy - by nie upadać, potrzebujemy pokuty i potrzebujemy ciągłego nawracania.

Objawienia mówiły też o czyśćcu i sprawach ostatecznych….

Przesłanie fatimskie akcentuje znaczenie pierwszych sobót miesiąca. Matka Boża chciała, by odprawiane w te dni nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca coraz bardziej się rozwijało, gdyż pozwoli ono ocalić dusze przed piekłem. Składa się z 4 elementów - tj. spowiedzi, przyjęcia Komunii Świętej, jednej części różańca św. i 15 minut adoracji.

Poza tym, modlitwę, którą odmawiamy - “O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego…” - Matka Boża objawiła właśnie w Fatimie. Orędzie mówi, że wiele dusz idzie na zatracenie, dlatego tym bardziej potrzebna jest modlitwa za nie. Przesłanie z Fatimy przypomina również, że modlitwą możemy pomóc także duszom czyśćcowym.

W naszej parafii już od niemal 17 lat trzynastego dnia każdego miesiąca odprawiamy Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszam na nie także i dzisiaj - początek o godzinie 21.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone