Zamknij

Śrem. Tego się nikt nie spodziewał. Czego życzą farmaceuci...

07:37, 14.05.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Cierpliwych pacjentów i… dostępu do Internetu. Tego życzą sobie...

Dziś swoje święto mają farmaceuci. Aby dowiedzieć się, czego z tej okazji życzą oni sobie samym, a także swoim kolegom i koleżankom po fachu odwiedziliśmy kilka aptek na terenie naszego miasta.

“Miłych pacjentów, przejrzystych przepisów i mniej stresu.” - takie słowa usłyszeliśmy w aptece zlokalizowanej tuż obok jednej z przychodni w lewobrzeżnej części miasta. Jak mogliśmy się dowiedzieć - wdrażane systemy informatyczne nie są jeszcze doskonałe i bywają powodem bólu głowy dla farmaceutów. Wśród życzeń znalazły się również czytelne recepty, choć na szczęście te drukowane zmniejszyły skalę problemu - “W świetle prawa nie możemy wydać leku gdy recepta jest nieczytelna” - zaznacza nasza rozmówczyni.

O to, z czym zmagają się farmaceuci pytaliśmy także w aptekach w okolicy Jezioran.

“Życzymy sobie cierpliwych pacjentów oczekujących w kolejce i tego, by nie nadużywali leków” - nasi rozmówcy przyznają, że sprzedają dużo środków przeciwbólowych. Zwracają też uwagę na problemy związane z przepisami - “Nowe prawo nakłada na nas dodatkowe obowiązki, na których wykonywanie brakuje czasu. Oczywiście uśmiech klienta daje nam satysfakcję, ale nie jest to tak lekka praca jak mogłoby się wydawać, a przy tym bardzo odpowiedzialna”. Również tutaj słyszymy głosy mówiące o nie do końca sprawnych systemach, z których muszą korzystać farmaceuci.

Słowa o życzliwych pacjentach i przejrzystych przepisach pojawiają się także w rozmowie w kolejnej odwiedzonej przez nas aptece. “Przez nałożone na nas obowiązki spędzamy więcej czasu na sprawach informatycznych i wydłuża się czas obsługi pacjenta. Poza tym, brak internetu w zasadzie uniemożliwia pracę apteki.” - słyszymy.

Z okazji dnia farmaceuty redakcja przyłącza się do tych życzeń. Oby doświadczali oni jak najmniej złośliwości, zarówno ze strony pacjentów, jak i “rzeczy martwych”.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone