Zamknij

Będzie się działo! Z seniorami o ofercie kulturalnej i remoncie...

14:44, 15.05.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Dziś tuż po godzinie 11 w Klubie “Relax” odbyło się spotkanie z dyrektor ŚOK - Anną Szmyt-Baranowską oraz Mateuszem Wojtasem, odpowiedzialnym za inicjatywy realizowane na śremskiej plaży. Zaproszeni goście wprowadzili przybyłych na spotkanie seniorów w ofertę kulturalną i sportową na najbliższe miesiące.

Będzie się działo

Dyrektor ŚOK zapowiedziała skierowane do wszystkich grup wiekowych akcje, które rozpoczną się od września w siedzibie ŚOK. Dla dzieci przewidziane są  m.in. bale karnawałowe, kółka tematyczne, a także zajęcia związane z tańcem i majsterkowaniem. Nieco starsi będą mogli skorzystać z zajęć nauki gry na instrumentach, tańca, warsztatów filmowych i fotograficznych. Nowością będą warsztaty telewizyjne. “Chciałabym przekazać dalej swoje doświadczenie.” - powiedziała Szmyt-Baranowska, która wcześniej pracowała w Telewizji Relax. Szereg atrakcji czeka też dorosłych - planowane jest np. powstanie kółka teatralnego, a także organizacja dancingów i zabaw przy ognisku i dźwięku szantów.

O ofercie na lato mówił Mateusz Wojtas. Kontynuowane będą "seniorskie środy" przy "grzybku" na plaży, które cieszyły się powodzeniem w poprzednich latach. Inauguracja tegorocznej edycji zaplanowana jest na 5 czerwca o 17, a dalsze szczegóły będą przekazane wkrótce. Z kolei na 25 maja na 19:00 zaplanowana jest impreza silent-disco. 

Siedziba ŚOK i Dni Śremu po nowemu

Nie zabrakło tematu odnawianej siedziby ŚOK. Gruntowny remont, którego końcowe efekty zaprezentowano w postaci wizualizacji, przyniesie m.in. utworzenie łatwo dostępnego biura obsługi, usytuowanego na parterze budynku. Zmiany dotkną także jego otoczenie. Wygospodarowane zostanie miejsce na parkingi rowerowe i samochodowe, na nowo zaaranżowana będzie scena w ogrodzie. W planach jest także uruchomienie mini-restauracji.

Poruszono także kwestię tegorocznych dni miasta, które będą wyglądać nieco inaczej niż zwykle - nowością będzie festiwal rockowy jako część obchodów dni, który odbędzie się w sali widowiskowej przy śremskim muzeum. Dyrektor Szmyt-Baranowska uspokoiła także wszystkich zaniepokojonych kwestią popkornu w kinie “Słonko” - będzie się on pojawiał jedynie okazjonalnie.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone