Zamknij
REKLAMA

Śrem. Pierwszy korpus powołany. Będą zaszczepiać patriotyzm i...

10:53, 10.06.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Uchwałą Rady Pedagogicznej w Zespole Szkół Technicznych im. H. Cegielskiego w Śremie, powołany został pierwszy Korpus Kadetów, który jest jedyny w naszym powiecie.

Celem jego funkcjonowania jest zaszczepianie w młodych ludziach patriotyzmu i obywatelskich postaw, jednocześnie jest to szerokie otwarcie drzwi do późniejszej kariery zawodowego żołnierza.

Warto dodać, iż uczniowie klas IA i IIA cechują się sporą aktywnością w społeczeństwie lokalnym, są doceniani za swoją precyzję, determinację a przede wszystkim szacunek do narodu i jego symboli. Młodzież bierze udział we wszystkich uroczystościach państwowych, organizuje „nocki wojskowe”, podczas których doskonali umiejętności żołnierskie oraz słynie z wykonywania musztry paradnej w wielu konfiguracjach. Korpus Kadetów tworzyć będą uczniowie klas technikum – klasa wojskowa: technik elektronik.

Uroczyste powołanie nastąpi dnia 25 września 2019 roku podczas uroczystości Obchodów Lecia Szkoły. Opiekunem Korpusu Kadetów jest Małgorzata Ławniczak.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone