Zamknij
REKLAMA

Śrem. Gmina przyjazna pszczołom...

11:36, 13.08.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Gmina przyjazna pszczołom
Po raz kolejny nasza gmina Śrem przyłączyła się do akcji „Gmina Przyjazna Pszczołom”. Inicjatorem programu jest ZT Kruszwica S.A. „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.
Celem programu jest podkreślenie narastającego problemu, jakim są masowo ginące pszczoły. Program zwraca również uwagę na edukację ekologiczną w tym zakresie. Całe wydarzenie zmierza do posadzenia miliona sadzonek roślin przyjaznych pszczołom na terenie całej Polski w ciągu trzech lat. Gmina Śrem zaprasza do realizacji tego celu i posadzenia jak najwięcej roślin kwitnących o różnych porach roku, tak, aby owady przez cały czas mogły znaleźć pożytek w postaci pyłku lub nektaru.
Główne hasło zachęca do pozostania przyjacielem pszczół. Co zatem trzeba zrobić, by się nim stać?
Po pierwsze należy posadzić rośliny, które są przyjazne pszczołom, np. na balkonie lub w ogrodzie. Organizatorzy zapewniają, że każda roślina ma znaczenie. Po drugie trzeba pozostawić półdzikie miejsca w swoim ogrodzie. Po trzecie budować domki dla pszczołowatych. Po czwarte używać nawozów naturalnych. I na końcu trzeba pamiętać, by pod żadnym pozorem nie wypalać liści i traw.
Przydatne informacje i poradniki dotyczące ochrony pszczołowatych można znaleźć na stronie: www.pomagamypszczolom.pl

za:www.srem.pl

REKLAMA
(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone