Zamknij
REKLAMA

Ta podwyżka stałą się faktem. Zadecydowało głosowanie radnych....

15:45, 31.08.2020 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

W dniu dzisiejszym odbyła się sesja Rady Gminy Śrem, Jednym z punktów obrad było podjęcie uchwały dotyczącej zmiany stawki za wywóz śmieci.

Według radnych PiS i Klubu Radnych KWW Piotra Mulkowskiego zaproponowana stawka, w której mieszkańcy miasta mają  płacić wyższe rachunki o 100% a mieszkańcy wiosek o 140% jest nieuzasadniona.

W czasie sesji naczelnik Robert Mielcarek wyjaśniał celowość i racjonalność podjętych działań zmierzających do poniesienie stawek opłat.

Dla radnych opozycji te argumenty nie przemawiały.

Radny Marek Basaj przedstawił burmistrzowi Adamowi Lewandowskiemu pytanie  jakie stawiają mu mieszkańcy wiosek:Panie Burmistrzu czym sobie zasłużyliśmy na taką podwyżkę opłat za wywóz śmieci?". Poza tym ten sam radny złożył wniosek o wpisanie nowych kwot za wywóz śmieci (podwyżka tak, ale o 30%).

Po dyskusji, radni KW Adama Lewandowskiego poprosili o krótką przerwę. Niektórzy sądzili, że radni przychylą się do wniosku radnego Basaja.

Po przerwie radni zagłosowali. Głosami radnych A. Lewandowskiego zadecydowali o wyższych stawkach za śmieci, odrzucając tym samym propozycję podwyżyki o 30%.

 

 

Klubu Radnych KWW Piotra Mulkowskiego

 

w sprawie propozycji wzrostu opłat za odbiór odpadów

 

 

Klub Radnych KWW Piotra Mulkowskiego po wnikliwej analizie przedłożonej propozycji wzrostu opłat za odbiór odpadów wraz z jej uzasadnieniem, a także wysłuchaniem opinii wielu mieszkańców naszej gminy wyraża stanowczy sprzeciw wzrostowi opłat o prawie 140% w strefie zabudowy wiejskiej i o 100% w strefie zabudowy zwartej.

 

W naszej ocenie zaproponowany wzrost opłat ma swoją przyczynę w zaniechaniu urealnienia opłat w latach poprzednich oraz niewłaściwym monitorowaniu bieżących kosztów zagospodarowania odpadów komunalnych w gminie Śrem. Podczas dyskusji w miesiącu październiku 2019r. Byliśmy zapewniania, że przyjmowane wtedy stawki opłat 18 i 13 zł od osoby w pełni zbilansują koszty funkcjonowania systemu zagospodarowania odpadów komunalnych w 2020 r. Tym bardziej niezrozumiała jest ta dzisiejsza propozycja wzrostu opłat dla mieszkańców oraz podważająca zaufanie mieszkańców do władz samorządowych.

 

Rozumiejąc jednak obiektywny wzrost kosztów poszczególnych elementów całego systemu opłat za zagospodarowanie odpadów komunalnych jesteśmy w stanie zaakceptować wzrost opłat najwyżej o 30% aktualnych opłat w każdej strefie zabudowy.

 

Jednocześnie widzimy konieczność odbycia konsultacji z mieszkańcami i dyskusji w Radzie Miejskiej dotyczącej optymalizacji funkcjonującego w naszej gminie systemu gospodarki odpadami komunalnymi.

Głosujący za zmianą kwoty 36 na kwotę 23,5 w Śremie i kwotę 31 na  17 zł na wsi to: Marek Basaj, Tomasz Jakuszek, Artur Konon, Piotr Mulkowski, Robert Piątek, Cezary Strzelec, Martyna Wachowiak, Grzegorz Wiśniewski, Tomasz Wojna i Rafał Wachowiak.

Przeciw obniżeniu głosowali RADNI KW Adama Lewandowskiego. 
Mariusz Kociemba, Krzysztof  Lewandowski, Andrzej Mieloszyński, Barbara Ratajczak, Piotr Rojek, Katarzyna Sarnowska, Nina Stępa, Edward Szczepański, Lilianna Wasik, Żaneta Koch,  i  Zdzisław Żeleźny

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

OBWATEL OBWATEL

0 0

TO STRASZNE OSZUSTWO I HAŃBA DLA RZĄDZĄCYCH CHCĄ SIĘ NA NAS WZBOGACIĆ NIE 😡🔥💩😡POTRAFIĄ RZĄDZIĆ NAWET GOSPODARKĄ KOMUNALNĄ JUŻ MOŻNA BYŁO ZAUWAŻYĆ JAK DO GMINNEGO WYSYPISKA ŚMIECI W MATEUSZEWIE POZWOLILI ZWOZIĆ ODPADY SKĄD SIĘ DAŁO 18:01, 10.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA