Zamknij
REKLAMA

UKS zwycięski. Rocznik 2009 wygrywa turniej w Zaniemyślu

14:14, 08.01.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

W minioną sobotę, 5 stycznia, drużyna Orlików 2009 zorganizowała swój pierwszy turniej w Zaniemyślu. Do zmagań sportowych w tym dniu przystąpiło dziesięć drużyn: dwa zespoły UKS Śrem, dwa Kotwicy Kórnik, AP Reissa Kościan, Polonia Środa Wlkp., Błękitni Owińska, Orlik Poznań, Orzeł Granowo i MKS Trzemeszno. Następnie drużyny te zostały podzielone na dwie grupy.

UKS Śrem Biali przez fazę zasadniczą przeszli bez żadnej porażki, wygrywając mecz za meczem - z Kotwicą i Błękitnymi Owińska 5:0, z AP Reissa 6:2 oraz z Polonią 2:1. Zajęli pierwsze miejsce w grupie, a tuż za Orlikami na miejscu drugim uplasował się zespół AP Reissa.

UKS Śrem Zieloni rozpoczęli jeszcze wyższym zwycięstwem z Kotwicą Kórnik II – 12:0. W drugim spotkaniu po bardzo dobrej grze UKS-iaków, Zieloni pokonali Trzemeszno 2:1. Kolejny mecz to porażka z Orlikiem 1:4. Ostatnią rozgrywkę fazy grupowej wygrali zaś z Granowem 1:0, zajęli drugie miejsce w grupie i, niestety, o wejście do wielkiego finału musieli powalczyć z kolegami z klubu.

Mecz półfinałowy UKS Biali vs UKS Zieloni zakończył się wygraną Białych. Drugi półfinał - bardzo emocjonujący - zagrał niepokonany do tej pory Orlik Poznań z AP Reissa. Przy remisie 2:2 w regulaminowym czasie gry, o wejściu do wielkiego finału decydowały rzuty karne. Tym razem lepiej wykonywali je zawodnicy z AP Reissa i to oni zagrali najważniejszy mecz turnieju z UKS Śrem Biali. Mecz o trzecie miejsce wygrała drużyna Orlika Poznań, pokonując UKS Zielonych 2:0.

Finał był bardzo emocjonujący: AP Reissa w 3 minucie objęła prowadzenie, ale UKS się nie poddawał. Chwilę później bramkę wyrównującą zdobył nowy zawodnik w drużynie Orlików, Ignacy Kosicki, który jeszcze do niedawna grał w Lechu Poznań. Mecz zakończył się remisem 1:1. O wygranej miały zadecydować rzuty karne wykonane przez Ignacego, Damiana i Kubę Florka. Cała trójka wykonała polecone im zadanie doskonale, a zespół AP Reissa pomylił się jeden raz w drugiej serii i to drużyna UKS Śrem Biali zdobyła wielki puchar.

Cieszy fakt, że Orliki 2009 UKS Śrem pokazali bardzo wysoki poziom sportowy i dobre wyszkolenie. Pierwsze i czwarte miejsce to duży sukces całego zespołu! W turnieju zostali wyróżnieni trzej zawodnicy: najlepszy bramkarz z Orlika Poznań, król strzelców z dziesięcioma trafieniami Piotr Śron i zawodnik turnieju wybrany głosami trenerów - Ignacy Kosicki z UKS Śrem. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a także dziękujemy rodzicom Orlików 2009 za doskonałą organizację turnieju.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone