Zamknij

Nowy rok, nowe życie!

16:05, 07.02.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Człowiek ma zobowiązania względem własnego ciała. Mowa tutaj nie tylko o zdrowym odżywianiu, lecz przede wszystkim o aktywności fizycznej. Co zatem śremianie mogą zaoferować swojemu zdrowiu? Na te pytania znaleźliśmy odpowiedź u Daniela Cicharskiego, prezesa Spółki Śremski Sport.

 

Co może zaproponować mieszkańcom Śremski Sport?

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że nie wszystkie obiekty sportowe na terenie gminy  wchodzą w skład Śremskiego Sportu. Spółka Śremski Sport  to obiekt przy ulicy Staszica, tzw. Basen, czy jak niektórzy  mówią Odlewnia oraz boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Zamenhoffa. Co do samej oferty to możemy Śremianom zaoferować bardzo wiele. Oferta rekreacyjna jest bogata, skierowana dla wszystkich grup wiekowych, od najmłodszych po seniorów. Sport to nie tylko ćwiczenia fizyczne, to np. również szachy, których zajęcia także u nas się odbywają. Wachlarz możliwości jest ogromny od basenów, strefy saun, lodowiska, siłowni, przez zajęcia fitness, sportów walki, aż po squash oraz bowling. Śremski Sport to również hala sportowa, na której odbywają się rozgrywki Green Bike Lig Halowych, a także inne cykliczne turnieje.

Wspomniał Pan o ofercie dla każdej grupy wiekowej. W ostatnich latach zauważa się bardzo duże zainteresowanie zdrowym trybem życia wśród seniorów. Jaką ofertę przygotował dla nich Śremski Sport?

Od wielu lat spółka Śremski Sport współpracuje w tym zakresie z gminą Śrem, która finansuje program „Senior w ruchu”. Od poniedziałku do piątku prowadzimy różnego rodzaju zajęcia dla seniorów: ABT, body ball, pilates czy aerobik to tylko kilka z form zajęć fitness, które oferujemy seniorom. Dodatkowo w każdy piątek mamy aqua aerobik, oraz możliwość skorzystania z godziny bezpłatnego basenu w godzinach od 11 do 13. W ciągu tygodnia Seniorzy mają również możliwość wykupienia biletu godzinnego, ważnego na dwie godziny. Jest to taki bonus, w którego skład wchodzi także kąpiel w jacuzzi (oferta obowiązuje od poniedziałku do piątku do godziny 15:00). Zachęcam również do wyrobienia karty seniora, dzięki temu posiadacze mają dodatkowo 10 % zniżki.

Zajęć dla seniorów nie brakuje. Z tego wynika, że cieszą się one dużym zainteresowaniem?

Zajęcia dla seniorów cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Wolne miejsca na zajęcia rozchodzą się bardzo szybko. Musieliśmy wprowadzić też pewne limity, żeby każdy bez wyjątku miał możliwość skorzystania z oferty, którą przygotowaliśmy. Staramy się by nasze obiekty były dostępne dla wszystkich.

Jak spółka stara się zachęcić młodzież? Obecnie wiele młodych osób spędza wolny czas przy komputerze, przy telefonie komórkowym. Jak zachęcić ich do aktywności fizycznej?

Mamy swoją stronę www. Staramy się dotrzeć do młodych poprzez media społecznościowe, pokazać im nasze zalety. Niedawno zmodernizowaliśmy siłownię, która cieszy się dużym zainteresowaniem. W naszym regionie to chyba najlepsze tego typu miejsce. Pomieszczenie jest duże, dobrze wyposażone i co ważne klimatyzowane. Ponadto otworzyliśmy strefę walk „Śremski Sport”, czyli profesjonalnie przygotowaną salę do ćwiczeń sztuk walki. Prowadzimy zajęcia MMA, Kick Boxing, boks, brazylijskie jiu-jitsu i zapasy. Dla uczestników dostępny jest ring i profesjonalna klatka, by mogli zobaczyć i poczuć jak wygląda profesjonalna walka. Są także trzy pola do sparingów, a wszystko jest wyłożone specjalnymi matami. W sali są również worki i gruszki bokserskie. Do tego bogata oferta zajęć fitness, składająca się z ponad 40 różnych jej form.

W ofercie Śremski Sport ma propozycje skierowane tylko do Pań?

Step oraz Zumba to zajęcia z których korzystają głównie Panie. Jednak w obecnych czasach zarówno kobiety, jak i mężczyźni są adeptami wszelkich form ruchu i aktywności. Panie bardzo chętnie korzystają z form zajęć, które jeszcze nie tak dawno kojarzyły się większości społeczeństwa wyłącznie z męską stroną ćwiczeń. Przykładem jest spora grupa kobiet chodząca regularnie na siłownię, zajęcia sportów walki czy  zajęcia z odważnikami kulowymi – kettlebell, gdzie liczy się bardzo siła mięśni.

Przedstawiona oferta to przede wszystkim zajęcia wewnątrz. Jakie zajęcia organizowane są na zewnątrz?

Jako Śremski Sport nie zamykamy się tylko w swoich murach, organizujemy i wspieramy wiele imprez. W okresie letnim prowadzimy bezpłatne zajęcia plenerowe fitness nad jeziorem. Organizujemy Grand Prix street workout, rajdy rowerowe, spływy kajakowe, oraz zawody beachsoccer, piłki plażowej oraz beachrugby. Od wczesnej wiosny do późnej jesieni w każdy poniedziałek organizujemy treningi runmageddonowe. Jesteśmy otwarci na śremskich biegaczy: 1 stycznia prowadzimy bieg „Poświęć chwile, spal promile” oraz w II dzień Świąt Wielkanocnych „Bieg z jajem”. W ten sposób wspieramy działalność „Fundacji Familia”., gdyż podczas tych biegów zbieramy słodycze dla dzieci – podopiecznych Fundacji. Jesteśmy także organizatorem półmaratonu, a także wspólnie z Green Bike w maju rozpoczynamy sezon rowerowy, zawodami dla najmłodszych w Parku Puchalskiego.

Zajęć dużo, chętnych nie brakuje. A jakie plany na najbliższy rok? Jakieś nowe inwestycje, które pomogą zainteresować nowych klientów?

Przede wszystkim chcielibyśmy odnowić zew. elewację budynku. Trzeba będzie również wymienić namiot lodowiska, bo obecny nie jest w najlepszym stanie. Obecnie szukamy również środków zewnętrznych na budowę kortu tenisowego, który chcemy zlokalizować za obiektem basenowym, oczywiście pod balonem, czyli kort całoroczny. Mamy plany wyremontować również salkę do squasha.

Zbliża się wiosna. Jak zachęcić osoby nieaktywne do zmiany stylu życia i zajęcia się sportem?

Zawsze można do nas przyjść, zobaczyć jak wyglądają zajęcia, zasięgnąć porady – oczywiście bezpłatnie. Prowadzimy aktywne kampanie informacyjno – promocyjne na portalach społecznościowych, które zachęcają do aktywności fizycznej. Można do nas przyjść i wybrać odpowiadającą dla nas formę i się po prostu „wkręcić”. Tak naprawdę to czy chcemy zależy tylko od nas. Każdy ma swoje blokady, ale warto się zastanowić czy zdrowiej jest siedzieć przed telewizorem czy iść na godzinę basenu, fitnessu, pograć w bowling, czy zmierzyć się ze swoimi słabościami na macie w strefie walk. Przy obecnym rozwoju chorób cywilizacyjnych ruch jest jak najbardziej wskazany. Zapraszamy!

 

Śremski Sport mieszkańców oferuje wiele. Warto wymienić chociaż z nazwy dostępne zajęcia w ŚS. Boks, zapasy, jiu-jitsu, kick boxing, zajęcia 50+, power pump, kettlebell workout, street workout, music bike, zumba, body ball, pilates, zdrowy kręgosłup, mobility, aqua fitness, ABT, płaski brzuch, cardio fit, TBC, step, TRX, obwód funkcjonalny, boks dla kobiet.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo również na stronie https://sremskisport.pl/  oraz https://facebook.com/sremskiport/  oraz na Instagramie.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone