Zamknij

10:24, 12.02.2019 J.K Aktualizacja: 10:27, 12.02.2019
Skomentuj

IV OGÓLNOPOLSKI MEMORIAŁ ZBIGNIEWA STASZAKA W MINI PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT 02-03.02.2019r. w Środzie Wlkp.

Dwudniowy turniej ku czci pamięci znakomitego, wieloletniego działacza sportowego, propagatora i trenera siatkówki dziewcząt Zbigniewa Staszaka. MKS MOS/SP6 Śrem w tym turnieju wystartował w dwóch kategoriach: „trójek” – 2 zespoły i „czwórek” – dwa zespoły.

TRÓJKI

W kategorii „trójek” wzięło udział 26 zespołów podzielonych na 4 grupy, w których rozegrane zostały mecze systemem "każdy z każdym”, 1 set do 21 pkt. Zespoły z miejsc 1-3 i dwa z najlepszym wynikiem z miejsca 4. awansowały do grup walczących o miejsca 1-14. Wśród nich znalazł się nasz zespół Śrem 1 zajmując III miejsce w fazie eliminacyjnej. W kolejnym etapie(półfinały) Śrem 1 rozegrał 6 meczów w grupie plasując się znów na wysokim III miejscu(4 mecze wygrane i 2 porażki) zyskując awans do ścisłej grupy finałowej o miejsca 1-7. Niestety, tu nie udało się dużo „ugrać”. Dziewczęta z 2 zwycięstwami i 4 porażkami ostatecznie zajęły V miejsce w turnieju. Zważywszy, że startowało 26 drużyn, nasze V miejsce uznaję za sukces!! Maja Konieczna, Nicola Sapuła, Nadia Różalska, Marta Sikora to zawodniczki "trójek".

„CZWÓRKI”

W kategorii „czwórek” wzięło udział 15 zespołów podzielonych na dwie grupy, gdzie rozegrane zostały mecze systemem „każdy z każdym” 1 seta do 21 pkt. Nasze siatkarki - Śrem 1 w tej rundzie, mimo czterech zwycięstw i tylko dwóch porażek, zajęły dopiero IV miejsce, przegrywając w ogólnym przeliczeniu ze Śmiglem 2 i Czeszewem małymi punktami. Obydwa zespoły miały tyle samo zwycięstw i porażek. Mimo tego, IV miejsce dało możliwość awansu do grupy finałowej. Natomiast, Jarocin, z którym nasze siatkarki, jako jedyne wygrały seta 21:18, zajął w grupie I miejsce. Z kolei, początek rundy finałowej, która rozpoczęła się jeszcze tego samego dnia późnym popołudniem, nie był najszczęśliwszy dla naszych dziewcząt. Rozegrały dwa mecze po jednym secie do 25 pkt. Pierwszy ze Śmiglem 1, który niestety przegrały wysoko 12:25 a drugi ze Śmiglem 2 również z porażką do 15 pkt. W drugim dniu finałowym, który okazał się bardzo pomyślny dla naszego zespołu, dziewczęta rozegrały 5 meczów: z Jarocinem (25:22), z Czeszewem(25:19), Poniecem(25:22), Baniem(25:15) i ze Śmiglem 3(25:12). Dzięki tym zwycięstwom nasze dziewczęta w ostatecznej klasyfikacji uplasowały się na II miejscu w turnieju!! Oliwia Jankowiak, Pola Krajczyńska, Nadia Litke, Nastazja Zwolan grały w czwórkach.