Zamknij

Seniorzy rozegrali sparingi, żaki walczyły w Dolsku o trofeum

14:33, 20.02.2019 J.K Aktualizacja: 14:35, 20.02.2019
Skomentuj

Seniorzy Warty Śrem w rozegranych meczach kontrolnych przegrali z Kotwicą Kórnik 4:1 oraz pokonali 4:2 występującego w leszczyńskiej “okręgówce” Heliosa Czempiń. W meczu z Kotwicą, bramkę dla Warty strzelił sprowadzony z drużyny przeciwników Adrian Owczarek. W meczu z Heliosem, pomimo zwycięstwa drużyny ze Śremu, to zawodnicy z Czempinia jako pierwsi objęli prowadzenie. Mecz zaczął  się fatalnie, bo od zderzenia w polu karnym Warty. Testowany w śremskim zespole bramkarz – Adrian Krzyżanowski, wpadł z impetem w innego zawodnika Warty. Obaj zeszli mocno poobijani i na boisku już się nie pojawili. Chwilę potem Rafał Jańczyk niepotrzebnie faulował w polu karnym rywala i Helios objął prowadzenie po golu z karnego. Szybko wyrównał Mateusz Jaś, a potem dwukrotnie trafił Adrian Owczarek i pierwsza połowa zakończyła się zasłużonym prowadzeniem Warty 3:1. Po przerwie podwyższył junior – Mateusz Szulc wykorzystując podanie od Huberta Sciaka. Wynik spotkania na 4:2 ustalili goście.

Fantastyczny występ Żaków

Dobry występ zaliczyli piłkarze żaków starszych Warty Śrem. Podopieczni Marcina Lewandowskiego dotarli do finału Turnieju o Puchar Burmistrza Dolska.

– To nasze trzecie turniejowe zwycięstwo tej zimy, ale chyba najlepszy nasz występ, tak więc brawa dla całej drużyny – podsumował trener Mateusz Pietrowski.