Seniorzy efektownie, juniorzy pechowo. Początek wiosny UKS

13:01, 02.04.2019 J.K Aktualizacja: 13:05, 02.04.2019
Skomentuj

Efektowny początek seniorów

Seniorzy UKS Śrem rozpoczęli zmagania w rundzie wiosennej od efektownego zwycięstwa. Zaaplikowali przeciwnikom aż sześć bramek. Trzy punkty doliczone w tabeli cieszą - zwłaszcza, że zajmujący trzecie miejsce najbliższy sąsiad Seniorów z tabeli uległ w swoim pierwszym meczu. Dzięki temu Zieloni zwiększyli swoją przewagę do sześciu punktów. Drużyna seniorska ma los w swoich rękach i tylko od nich zależy, czy wykorzystają tę szansę.

UKS – Jadwiżański KS 6:1

Bramki: J. Strzelec x2, M. Kolański, M. Bąkowski, N. Konieczny, D. Biernat

Mecz ułożył się bardzo korzystnie dla Seniorów, bo już w drugiej minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Kistowskiego, Marcin Kolański po strzale głową otworzył wynik spotkania. Pięć minut później kopia pierwszej bramki, tym razem dośrodkowanie sfinalizował golem Maciej Bąkowski. Niespodziewanie jednak nieporozumienie w liniach obrony wykorzystali goście i zdobyli bramkę kontaktową. Mimo utraty bramki obraz gry się nie zmienił i stroną dominująca byli Zieloni. Jedna z kolejnych akcji ofensywnych przyniosła drużynie trenera Skrzypczaka bramkę autorstwa Jakuba Strzelca. Po przerwie na listę strzelców wpisał się Norbert Konieczny. W 74 minucie wynik ponownie podwyższył Jakub Strzelec. Ostatnią, szóstą bramkę tego dnia zdobył Dawid Biernat po strzale z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką obrońcy z Poznania.

Skład: T. Nowaczyk, H. Szymański, M. Szymański, N. Nawrot, B. Frankiewicz, D. Nawrot, M. Bąkowski, M. Kolański, K. Kistowski, N. Konieczny, J. Strzelec, M. Rochowiak, Ł. Jakubiec, P. Buliński, P. Gawarecki

Trudny początek rundy wiosennej

LIGA WOJEWÓDZKA

Juniorzy Młodsi (2003)

UKS Śrem – AP Reissa Poznań 2:3

Juniorzy podejmowali drużynę AP Reissa. Mecz rozpoczął się od bardzo chaotycznej gry. Przyjezdni cofnęli się na własną połowę boiska, natomiast gospodarze próbowali „rozmontować” obronę przeciwnika. W pierwszej połowie sytuacji bramkowych było niewiele. Jednak konsekwentna i twarda gra w obronie Poznaniaków przyniosła im korzyści w postaci dwóch kontrataków, które zakończyły się zdobyciem bramki. Do przerwy 0:2 dla AP Reissa. Drugą połowę Zieloni rozpoczęli zdecydowanie lepiej. W końcu, pierwszą bramkę zdobył Jakub Tomaszewski po pięknej zespołowej akcji, a kolejną Hubert Osiewicz. Wygrana była na wyciągnięcie ręki, lecz decydującą trzecią bramkę zdobyli goście w kuriozalnej sytuacji, oddając strzał z prawie połowy boiska. Niestety, zabrakło już czasu na odpowiedź Juniorów. Szkoda straconych punktów, bo Zieloni nie zasłużyli na przegraną.

Skład: M. Chudziak, S. Kędziora, H. Osiewicz, F. Przybylski, S. Szczepaniak, M. Urbanek, K. Walkowiak, B. Kabaj, P. Rubach, J. Zdziechowski, P. Cieślak, A. Kasprzak, N. Grygier, B. Konieczny, J. Tomaszewski, S. Malinski

Turniej tańca w Mosinie

Tancerki wzięły udział w kolejnym turnieju tanecznym, tym razem w Mosinie. W niedzielę, 31 marca, formacje trenujące pod okiem Zuzi Bąk – Bad Groovin, Mad Squad i I-Gyals – zaprezentowały swoje choreografie, dopracowane w każdym calu. Dziewczyny konkurowały odpowiednio w trzech kategoriach: do 11 lat, od 12 do 15 lat i powyżej 15.