Kolejne zwycięstwa seniorów i drużyn juniorskich UKS

13:39, 16.04.2019 J.K Aktualizacja: 13:45, 16.04.2019

SENIORZY

Dobre 45 minut

UKS Śrem - Odlew Poznań 5:2

Bramki: D. Biernat, M. Szymański, M. Kolański, N. Konieczny, M. Bąkowski

Kolejne trzy punkty do ligowej tabeli dopisali Seniorzy UKS Śrem. Po bardzo dobrej pierwszej połowie i trochę słabszej drugiej, pokonali zespół Odlewu Poznań 5:2. Wynik spotkania otworzył Dawid Biernat, który po faulu na Mateuszu Szymańskim wykorzystał rzut karny. W 27 minucie rzut rożny wykonał Dawid Biernat i z bliskiej odległości Mateusz Szymański pokonał bramkarza Odlewu. Dwie minuty później było już 3:0 po bramce Marcina Kolańskiego. Przebojową akcją popisał się też Maciej Nawrot - piłka trafiła do Norberta Koniecznego, który zdobył bramkę. W drugiej części spotkania, po błędzie linii obrony, goście strzelili gola. W 58 minucie Zieloni podwyższyli na 5:1, a strzelcem był Maciej Bąkowski. Ostatnią bramkę w niedzielnym meczu zdobyli goście, którzy ustalili końcowy wynik meczu na 5:2. Po pierwszych trzech rozgrywkach Seniorzy mają komplet dziewięciu punków.

Skład: T. Nowaczyk, M. Kolański, M. Szymański, N. Nawrot, B. Frankiewicz, D. Biernat, M. Bąkowski, K. Ratajczak, R. Sznura, N. Konieczny, J. Strzelec, M. Rochowiak, M. Itkowiak, P. Gawarecki, H. Szymański, P. Buliński, K. Kistowski

LIGA WOJEWÓDZKA

Wrócili na dobre tory

Juniorzy Młodsi (2003)

UKS Śrem – Bambinis Trzcianka 8:1

Bramki: S. Kędziora x3, H. Osiewicz x2, M. Chudziak x2, S. Malinski, K. Walkowiak

Mecz Juniorzy zaczęli bardzo dobrze - od samego początku przejęli inicjatywę, będąc częściej w posiadaniu piłki. Po jednej z akacji na początku zdobyli bramkę na 1:0, chwilę później strzelili drugą. Kolejne gole długo nie chciały wpaść, choć szans na podwyższenie rezultatu było kilka. Przed przerwą jednak udało się strzelić jeszcze dwa gole, więc schodząc z boiska Zieloni mogli być spokojni o rezultat. W drugiej połowie dołożyli jeszcze cztery bramki, a przeciwnik jedno honorowe trafienie. W tym spotkaniu Juniorzy byli dojrzałym zespołem skoncentrowanym na wykonywaniu określonych zadań, co przyniosło sporą ilość sytuacji bramkowych.

Skład: M. Chudziak, S. Kędziora, H. Osiewicz, F. Przybylski, S. Szczepaniak, M. Urbanek, B. Kabaj, P. Rubach, J. Zdziechowski, P. Cieślak, A. Kasprzak, N. Grygier, B. Konieczny, S. Malinski, K. Walkowiak, J. Żabiński

Trampkarze Młodsi (2005)

UKS Śrem – Jarota Jarocin 3:1

Bramki: K. Durzyński, A. Szczepaniak x2

Trampkarze rozegrali kolejny mecz mistrzowski w ramach czwartej kolejki rundy rewanżowej, tym razem z Jarotą Jarocin. Początkowo gra była bardzo wyrównana i toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Bardzo dobra interwencja bramkarza Jana Zdziechowskiego pozwoliła kontynuować grę po rzucie karnym z wynikiem remisowym 0:0. W drugiej połowie Kacper Durzyński wbiegł w pole karne i uderzył po długim narożniku bramki gości, nie dając szans bramkarzowi Jaroty. Kolejna bramka padła po składnej akcji, którą sfinalizował Antoni Szczepaniak. Potem do głosu doszła drużyna Jaroty - przeprowadziła kilka groźnych akcji, a jedna z nich zakończyła się zdobyciem bramki kontaktowej na 2:1. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Zielonych – wynik spotkania na 3:1 ustalił Antek Szczepaniak.

Skład: J. Zdziechowski, K. Ogrodowski, W. Myszkiewicz, S. Kubera, J. Kowalski, F. Kowalski, A. Wojciechowski, H. Szulczewski, N. Czok, K. Durzyński, A. Szczepaniak, A. Dworczak, F. Popławski, O. Browarny

ORLICY

Nie przestają zachwycać

Zielone drużyny Orlików wciąż mają mało i pokonują kolejne przeszkody w mistrzowskim tempie. Niesamowitą metamorfozę na wiosnę przechodzi drużyna 2008 występująca w I lidze. Po cennym zwycięstwie z Wartą II Poznań awansowała już na piąte miejsce w ligowej tabeli. Jeszcze w zeszłym roku naszą ambicją było utrzymanie miejsca w I lidze! Podobnie jak w innych rocznikach, tak i w tym, UKS Śrem staje się jednym z najmocniejszych klubów nieprowadzących selekcji jak Lech Poznań czy Warta Poznań. Co więcej, patrząc na postęp w grze drużyny prowadzonej przez trenera Jerzego Cyraka, nie powiedziała ona jeszcze ostatniego słowa i kolejne punkty ligowe trafią wiosną jeszcze nie raz do zielonego koszyka.

Jeszcze tylko trzech zwycięstw potrzeba Orlikom 2009 do zapewnienia sobie awansu do I ligi po przekonującym zwycięstwie z trzecią drużyną w tabeli ligowej, AKF Poznań. Patrząc na grę tej rozpędzonej drużyny możemy już powoli przygotowywać się do oglądania jesienią meczów I ligi Orlika 2009.

Jeszcze ciekawiej może być w roczniku 2009, jeśli druga drużyna wykorzysta szansę na awans do drugiej ligi. Na razie w wiosennych rozgrywkach z kompletem zwycięstw Zieloni liderują w ligowej tabeli grupy mistrzowskiej III ligi. Tak trzymać Zieloni!

Na przykładzie drużyn 2008 i 2009 UKS Śrem można dostrzec jak cierpliwa i konsekwentna praca trenerów nad drużyną przynosi pożądane efekty zapewniając stały rozwój zwłaszcza w porównaniu z postępami innych drużyn tych roczników, które jeszcze do niedawna były poza naszym zasięgiem.