Zamknij
REKLAMA

Ależ promocja...Rozegrano tam Mistrzostwa Polski w Duathlonie na Dystansie Średnim.

20:27, 12.05.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Sportowa promocja Czempinia
W sobotę (11.05) Czempiń żył sportem. Rozegrano tam Mistrzostwa Polski w Duathlonie na Dystansie Średnim. Dla niezorientowanych wyjaśnienie: duathlon to jedna z odmian triathlonu. Zawodnicy kolejno biegną, jadą na rowerze i znowu biegną. 
Zmagania prowadzono w sprincie, który rozpoczął bieg na 5 km, później sportowcy musieli pokonać dystans 20 kilometrów na rowerze, by całość zakończyć biegiem na 2,5 kilometra. 
Zaś główny Mistrzowski Dystans Średni polegał na biegu na 10 km, 60 – kilometrowej jeździe rowerem i kolejnym biegu na 10 km. 
Zawody te rozgrywano po raz czwarty z rzędu, jednak tegoroczna impreza nosiła rangę krajowych mistrzostw.
- Na początku mojej pierwszej kadencji szukaliśmy różnych form promocji miasta. Wtedy to małżeństwo Izabela i Piotr Lisieccy zaproponowali organizację zwodów duathlonowych. I tak to się zaczęło. Na kolejne zawody zjeżdżało do nas coraz więcej uczestników. W tym roku zgłoszeń było ponad tysiąc. Ostatecznie na starcie stanęło ponad dziewięćset zawodniczek i zawodników z cale Polski. To cieszy  – mówi burmistrz Czempinia Konrad Malicki.
Tegoroczna impreza kosztowała budżet miasta około 50 tysięcy złotych. 
- Myślę, że watro było wydać te pieniądze. Dzięki temu Czempiń stał się stolicą polskiego duathlonu – dodaje Ojciec Miasta. 
Honory gospodarza burmistrz pełnił wspólnie z Maciejem Głochowiakiem – przewodniczącym rady miejskiej Czempinia (obaj na zdjęciu na tle tablicy informacyjnej) z nazwami licznej rzeszy sponsorów fundujących nagrody. Tych było bez liku – stąd ceremonia ich wręczania w licznych kategoriach trwała około godziny. 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone