Żaki w finale, seniorzy jeden punkt od...

13:38, 28.05.2019 J.K Aktualizacja: 13:42, 28.05.2019
Skomentuj

Żaki 2010 w finale WZPN!

Żaki Starsze po jednym z wygranych meczów z trenerem, Adamem Galasem

W decydującym turnieju WZPN o awans do finału czterech najlepszych drużyny w okręgu poznańskim Zieloni stanęli na wysokości zadania i gromadząc w trzech meczach siedem punktów powtórzyli sukces sprzed roku, kwalifikując się do najlepszych. Droga do tego sukcesu była kręta, dlatego tegoroczny finał wydaje się tym cenniejszy. W zeszłym roku w gronie najlepszych drużyn ligi WZPN zajęliśmy trzecie miejsce. Trzymamy kciuki, by w tym roku Natalia z kolegami pokazali wszystkie swoje umiejętności.

W turnieju drugiej drużyny Żaków Zieloni wygrali jeden mecz i ponieśli dwie porażki, co pozwoliło im ostatecznie zająć drugie miejsce w grupie tuż za Polonią Środa.

Czekając na finał Żaków oraz zaplanowane ich ogólnopolskie, czerwcowe turnieje, zamykamy trzyletni rozdział szkolenia Żaków. Od przyszłego sezonu wchodzimy w nowy etap Orlików - z nowymi perspektywami i z nowymi trenerami.

Żaki Starsze I (2010)

Żaki udali się na ostatnią kolejkę ligi WZPN do Kórnika. Czekali na decydujące starcie, kto zagra w piątce najlepszych zespołów z powiatu poznańskiego. Do turnieju Zieloni przystąpili z dwupunktową stratą do Poznaniaka Poznań, który zajmował I miejsce w tabeli. UKS Śrem plasował się tuż za nim, ex aequo z Kotwicą Kórnik.

Pierwszy mecz należał do ciężkich rozgrywek. Podopieczni trenera Adama Galasa zremisowali 1:1 z ówczesnym liderem, Poznaniakiem. Drugie i trzecie spotkanie było już pewniej wygrane, a na szczęście Poznaniak Poznań zgubił punkty w meczu z LPFA Rogoźno i to Żaki awansowali do wielkiego finału. Drużyna powtórzyła ten sukces drugi raz z rzędu - tym bardziej cieszy dobra forma zawodników i coraz większe umiejętności. Wielki finał już w najbliższą niedzielę, 2 czerwca, w Śremie o godz. 14:00 w parku. Pięć najlepszych zespołów z powiatu poznańskiego – Lech Poznań, Suchary Suchy Las, Warta Poznań, AP Reissa Baranowi, a wśród nich... zeszłoroczny mistrz, Żaki UKS Śrem. Trzymamy za Was kciuki!

Żaki Starsze II (2010)

Ze zmiennym szczęściem zespół Żaków Starszych rozegrał swoje mecze ligowe w Środzie Wielkopolskiej. Zieloni rozpoczęli świetnie, wygrywając 3:1 z Avią Kamionki. Na listę strzelców wpisali się Bartosz Hawryluk x2 i Franciszek Klaczyński. Następnym rywalem śremian był Talent Poznań, który postawił trudne warunki naszym zawodnikom. Po emocjonującym meczu rówieśnicy z Talentu wygrali 4:1. Jedyną bramkę dla UKS-u strzelił Maksymilian Leciej. W ostatnim spotkaniu tego dnia UKS Śrem przegrał ze świetnie dysponowaną Polonią Środa 3:0.

SENIORZY

Jeszcze jeden punkt

Już tylko jeden punkt brakuje Seniorom UKS Śrem do awansu do A klasy. Po sobotnim zwycięstwie nad Farą Żydowo Zieloni utrzymują bowiem dziewięć punktów przewagi, które zapewniają im awans do A klasy. Wygrana z Żydowem przedłużyła wiosenną passę wygranych meczów z rzędu do dziesięciu. Drużynę czeka w najbliższą sobotę mecz z czwartą drużyną w tabeli na wyjeździe w Gułtowach, a potem z bezpośrednim rywalem w walce o A klasę, zespołem WKS Owieczki. Sezon Seniorzy zakończą spotkaniem wyjazdowym z jedenastą drużyną tabeli, zespołem z Kiszkowa.

UKS Śrem - Fara Pelikan Żydowo 3:0

Kolejny milowy krok w drodze do awansu zrobili Seniorzy UKS Śrem, pewnie zwyciężając niepokonany w tej rundzie zespół z Żydowa. By awansować do upragnionej A klasy, Zielonym pozostał do zdobycia jeden punkt w trzech meczach. Spotkanie toczyło się pod dyktando gospodarzy, ale tym razem goście także pokazali kilka ciekawych akcji. Na bramkę przyszło czekać do 30 minuty meczu - dośrodkowanie w pole karne Błażeja Frankiewicza trafiło do Mateusza Rochowiaka i otworzyło wynik rozgrywki. Chwilę później było już 2:0 dzięki bramce Jakuba Strzelca. Po przerwie tempo meczu spadło i mecz się wyrównał. W 75 minucie czerwoną kartką został ukarany bramkarz gości, który przed polem karnym sfaulował Błażeja Frankiewicza. Kolejną bramką Łukasz Jakubiec ustalił wynik rozgrywki na 3:0.

SKŁAD: T. Nowaczyk, M. Kolański, M. Szymański, N. Nawrot, B. Frankiewicz, M. Bąkowski, M. Rochowiak, R. Sznura, K. Ratajczak, N. Konieczny, J. Strzelec, P. Gawarecki, K. Michalak, P. Buliński, Ł. Jakubiec

LIGA WOJEWÓDZKA

Wysoka wygrana w Obornikach

Juniorzy Młodsi (2003)

Sparta Oborniki – UKS Śrem 0:5

Mecz w Obornikach od początku pod dyktando Zielonych. Do 25 minuty próby ataku nie przynosiły rezultatów w postaci bramki. Strzelcem pierwszego gola okazał się Bartosz Kabaj. Było jeszcze kilka sytuacji, ale nie udało się zamienić ich na bramki. Po przerwie obraz gry się nie zmienił - gospodarze bronili coraz częściej faulując, UKS w ataku pozycyjnym. Po jednym z fauli na zawodniku Juniorów do piłki podszedł Jakub Tomaszewski i bezpośrednim strzałem zdobył gola na 2:0. W 63 minucie ten sam zawodnik został sfaulowany przez jednego z piłkarzy Sparty i od tego momentu grali oni w dziesięciu. Gospodarze opadli z sił, a śremianie zdobywali kolejne gole – na listę strzelców wpisali się Hubert Osiewicz, Kamil Walkowiak i Stasiu Szczepaniak.

SKŁAD: K. Walkowiak, M. Chudziak, B. Konieczny, S. Malinski, F. Przybylski, S. Szczepaniak, J. Tomaszewski, M. Urbanek, N. Grygier, B. Kabaj, J. Żabiński, P. Rubach, J. Zdziechowski, A. Kasprzak, S. Kędziora, H. Osiewicz