Zamknij
REKLAMA

Popularyzowali sport wśród niepełnosprawnych. Kulkowe piątki z ŚKP

10:44, 10.06.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

31 maja odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu „Kulkowe piątki”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było popularyzowanie gry w boule wśród osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz członków ich rodzin.

Organizatorami szkolenia, które zgodnie z założeniami odbywało się w każdy piątek maja byli członkowie Śremskiego Klubu Petanque. Zajęcia odbywały się na nowym, śremskim bulodromie wybudowanym w ogrodzie Warsztatu Terapii Zajęciowej „Raj-ka” przy ul. Chełmońskiego 1.

Wspólne treningi cieszyły się sporym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział 48 osób (30 początkujących adeptów gry w boule oraz 18 członków Śremskiego Klubu Petanque). Co godne zauważenia, średnia frekwencja na każdym z piątkowych spotkań wynosiła blisko 31 uczestników.

W ramach projektu, biorące w nim udział osoby, zostały zapoznane z podstawowymi zasadami gry w boule, miały ponadto okazję poznać i zastosować w praktyce wybrane elementy techniki gry.

W trakcie ostatniego treningu, jaki odbył się w dniu 31 maja rozegrany został 5-rundowy turniej przeprowadzony w oparciu o przepisy Polskiej Federacji Petanque. Do rywalizacji przystąpiło 9 tripletów. W skład każdego z zespołów wchodzili: zawodnik ŚKP, osoba niepełnosprawna intelektualnie oraz członek jej rodziny (rodzic/siostra/ brat/babcia/dziadek). Tryumfatorami zawodów został team grający w zestawieniu: Leszek Złotowski - Anna Sobkowiak - Izabela Sobkowiak. Miejsca na podium zajęli ponadto: 2. Witold Bartkowiak - Patryk Szczęsny - Michał Szczęsny, 3. Katarzyna Kajewska - Krzysztof Najdora - Elżbieta Sarnowska.

Bezpośrednio po zakończeniu sportowych zmagań odbyło się oficjalne podsumowanie majowego projektu „Kulkowe Piątki”. Jego uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy. Co istotne, zdecydowana większość z nich zadeklarowała chęć kontynuowania swojej przygody z kulkami. W tej sytuacji wypada życzyć im wytrwałości w treningach i sukcesów w grze. Do zobaczenia na bulodromie!

Maciej Maćkowiak - sekretarz ŚKP

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone