Zamknij

Kolejne sukcesy utalentowanego nastolatka

12:21, 28.02.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Janek Abram jest uczniem klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Noblistów w Śremie. Ten niesamowicie zdolny, bardzo pracowity i skromny nastolatek każdego dnia pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych, zadziwia swoją wiedzą i inteligencją.

Janek w roku szkolnym 2017/18 sięgnął po najwyższe laury Ogólnopolskich Olimpiad Przedmiotowych: Multitest z matematyki i chemii, Galileo z matematyki i chemii, Olimpus z matematyki i chemii oraz Albus z matematyki. W bieżącym roku szkolnym zdobył tytuł laureata Ogólnopolskiego konkursu Matematycznego Olimpus. Warto przypomnieć, że aby zwyciężać w olimpiadach ogólnopolskich, trzeba mieć wiedzę znacznie wykraczającą poza programy szkolne.

Jak przystało na ucznia klasy dwujęzycznej, Janek jest też laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Olimpus z języka angielskiego. Na terenie naszej gminy został mistrzem słownictwa angielskiego oraz wygrał konkurs poezji obcojęzycznej w języku niemieckim. Udowodnił również, że nie są mu obce tajniki polskiej ortografii. W ubiegłym roku został Mistrzem Ortografii gminy Śrem, zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym. W bieżącym roku szkolnym zyskał tytuł Laureata Ogólnopolskiego Testu Ortograficznego.

Najważniejszy jednak sukces, na który Janek pracował od wielu miesięcy, to udział w finale Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego i zdobycie tytułu Laureata. Jak trudne to były zmagania niech świadczy fakt, że spośród 176 utalentowanych finalistów z całej Wielkopolski tytuł laureata uzyskało tylko 17 osób. Warto nadmienić, że dzięki temu sukcesowi Janek zostanie zwolniony z części matematycznej egzaminu ósmoklasisty, uzyska wynik 100% oraz może wybrać dowolną szkołę w  województwie, do której zostanie przyjęty z maksymalną liczba punktów rekrutacyjnych.

Poza nauką Janek znajduje również czas na inne swoje pasje: biega (zajął pierwsze miejsce w powiecie w swojej grupie wiekowej na dystansie 200m), jeździ na rowerze i świetnie gra w tenisa.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Na zdjęciu głównym - Janek z wychowawczynią - nauczycielką matematyki Wiolettą Janecką, która przygotowywała go do finału Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone