Zamknij
REKLAMA

Decyzja zapadła. Gmina wybuduje drogę na osiedlu. Nowa nawierzchnia to nie wszystko...

12.50, 24.11.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Śrem zamierza kontynuować remonty na nochowskim osiedlu. Działanie ma na celu usprawnienie połączenia. Skorzystają na tym mieszkańcy ulic: Wiosennej, Pogodnej, Słonecznej, Zimowej i Letniej. Właśnie dokonano wyboru wykonawcy, który zrealizuje remont. 

Postępowanie przetargowe celem wybrania wykonawcy inwestycji rozpoczęło się w październiku. Zgodnie z założeniami planowana jest budowa drogi na ul. Słonecznej w Nochowie. Będzie to już czwarty etap inwestycji. Poddany do remontu został odcinek mierzący 147 m od skrzyżowania z ul. Pogodną do skrzyżowania z ul. Zimową. Nową nawierzchnią ma być pasująca do otoczenia dwuteowa kostka brukowa. W sumie powstaną nowe nawierzchnie jezdni, chodników i zjazdów do posesji. Projektowany jest też nowy kanał deszczowy ze studzienkami. 

Zadanie ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa pieszych, a także pozytywnie wpłynąć na komfort i estetykę otoczenia.

Gmina Śrem poinformowała, że zamierza przeznaczyć na sfinansowanie inwestycji 497 000 zł brutto. W odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu wpłynęły cztery oferty od zainteresowanych wykonawców. Najtańszą propozycję złożyła Firma Produkcyjno Handlowo Usługowa Inwest-bruk Paweł Tomczyk ze Śremu. Jej cena 484 047,48 zł jest jedyną, która zmieściła się w budżecie gminy. Druga działalność ze Śremu, Komplex-Bruk podjęłaby się realizacji za cenę 549 000,00 zł. Z kolei firmy z Kościana i Czempinia zaoferowały kwoty: 586 532,58 zł i 598 026,00 zł.

Dwie oferty - śremskiego Inwest-bruk i kościańskiego Sob-Bruk zostały odrzucone. Zamawiający wezwał wykonawców do złożenia wyjaśnień dotyczących ceny z uwagi na to, że cena całkowita oferty była niższa o co najmniej 30% od wartości zamówienia powiększonej o należy podatek od towarów i usług ustalonej przed wszczęciem postępowania. Pierwszy z wykonawców oświadczył, że jego oferta zawiera rażąco niską cenę i nie jest w stanie wykonać zadania zgodnie z wymaganiami za stawki przedstawione w ofercie z powodu niedoszacowania ceny ofertowej. Drugi wykonawca nie przedłożył wyjaśnień.

Ostatecznie Gmina Śrem postawiła na śremskiego wykonawcę Komplex-Bruk Robert Kociałkowski. Strony dogadały się w zakresie ceny i podpisana umowa ma opiewać na kwotę 519 957,90 zł brutto.

Termin wykonania prac to 45 dni.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%