Zamknij

Powiat podsumował rok. Dyskusja wokół kwestii aptek trwa

11:57, 20.12.2018 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

W miniony piątek odbyła się ostatnia w tym roku sesja Rady Powiatu Śremskiego, podczas której debatowano między innymi nad tematem członków Rady Społecznej przy SPZOZ, wynagrodzenia starosty oraz sporu z aptekarzami.

Wybory na członków rady przy SPZOZ odbyły się podczas sesji powiatu. Organ będą tworzyć: wicestarosta Piotr Ruta, przewodniczący rady Marcin Szydłowski oraz radna Elżbieta Michalska. Warto przypomnieć, że w skład Rady wchodzi także osoba wytypowana przez Wojewodę Wielkopolskiego.

Podczas sesji radni powiatowi przegłosowali również uchwałę w sprawie ustalenia wysokości wynagrodzenia starosty Jahnsa. Z chwilą wejścia w życie postanowienia Zenon Jahns będzie zarabiał niewiele ponad 10 tys. złotych miesięcznie. Starosta ze względu na obniżenie jego pensji zdecydował powołać nieetatowego członka zarządu, który przejmie część obowiązków włodarza powiatu.

Na sesji zawrzało, kiedy procedowano punkt „interpelacje i zapytania radnych”. Wszystko za sprawą problemu porozumienia z aptekarzami, mającymi punkt w budynku szpitala. Radny Emil Majsner poddał pod wątpliwość próbę rozwiązania sporu, tłumacząc, że decyzje były podjęte pochopnie i bez szerszych konsultacji. Wątpliwości w tej sprawie miał również radny Wojciech Zajler, który skierował zapytanie do starosty o podniesienie czynszu wynajmu dla aptekarzy.

Starosta stwierdził, że dzierżawcy obiektu nie wyrażają woli współpracy, dopuszczając się nawet szantażu oraz uzasadnił zwiększenie czynszu podwyżkami mediów, która jest planowana od nowego roku. Starosta śremski odniósł się również negatywnie do słów Roberta Piątka o jego bohaterskiej obronie szpitala i udziale w organizacji pieniędzy, by ratować placówkę. Zdaniem Jahnsa Piątek nie wykazał się w tej sprawie niczym szczególnym, co mogłoby go wyróżnić. Sprawy te, poruszone na sesji, wyraźnie poirytowały starostę.

Radny Emil Majsner poprosił również o przedstawienie pełnych kosztów eksploatacji samochodu służbowego starostwa oraz informację czy nowo zatrudniony członek nieetatowy będzie miał również prawo do korzystania z pojazdu.

Na zakończenie sesji, przewodniczący Marcin Szydłowski życzył wszystkim zebranym zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone