Zamknij

Goście z całej Polski podziwiali śremskie innowacje

13:17, 18.04.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

W środę, 17 kwietnia śremskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej gościło przedstawicieli firm, którzy przybyli do naszego miasta, by zobaczyć i poznać szczegóły innowacyjnego podejścia spółki w dziedzinie wykorzystania paliw alternatywnych.

„Nasi goście przyjechali z całej Polski, od Szczecina po Bytom. Jesteśmy pionierami – nasza otwarta w 2015 roku stacja tankowania LNG i CNG była pierwszą tego typu ogólnodostępną stacją w Europie środkowo-wschodniej. Teraz inni odwiedzają nas, by sprawdzić, jak tego dokonaliśmy.” - powiedział nam Paweł Wojna, prezes zarządu PGK.

Pierwsza, praktyczna część spotkania stanowiła prezentację stacji tankowania LNG i CNG oraz pojazdów jakimi dysponuje śremskie PGK. Następnie przyszedł czas na sesję teoretyczną, podczas której o swoich rozwiązaniach dotyczących stacji tankowania oraz wykorzystania gazu w transporcie opowiedzieli przedstawiciele firm: Cryogas – generalnego wykonawcy i dostawcy gazu dla śremskiej stacji, Renault Trucks oraz ASF. Na spotkaniu mogliśmy usłyszeć, że nadchodzi zmierzch czasów dominacji silników diesla, a coraz większą część rynku przejmować będą napędy oparte o silniki elektryczne i napędzane gazem oraz wodorem. Ma to pozwolić na redukcję emisji cząsteczek stałych, uważanych za przyczynę powstawania smogu.

Na koniec prezes Wojna przedstawił historię wykorzystania paliw alternatywnych w pojazdach spółki, a także korzyści finansowe jakie się z tym wiążą. Nie zabrakło także odniesienia się do kwestii ustaw związanych z tzw. elektromobilnością. Jak powiedział nam prezes PGK - jeśli chodzi o odsetek pojazdów zasilanych alternatywnymi źródłami energii, śremska spółka już dziś spełnia normy prawne, które dopiero zaczną obowiązywać w kolejnych latach.

Gospodarzem spotkania był PGK Śrem, a organizatorem firma Renault Trucks. Współorganizatorami byli Cryogas Poland oraz firmy: ASF, PMC, PTM, Hewea, GP Truck, Nijof Wassink. Wśród gości znaleźli się przedsiębiorcy z: Łódzi, Koszalina, Szczecina, Bytomia, Wrocławia, Warszawy i okolic, Legnicy, Mosiny, Tarnowa Podgórnego, Knurowa, Chełma, Żodynia, Jarocina, a także przedstawiciel Renault Trucks z Francji.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone