Zamknij
REKLAMA

Śrem. Nowy sezon rozpoczęty. Chcą udostępnić Hipolita...

22:45, 28.04.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

Sezon żeglarski otwarty . W sobotnie (27.04) popołudnie już po raz pięćdziesiąty (!) z rzędu żeglarze Klubu Żeglarskiego „Odlewnik” Śrem zainaugurowali sezon. 
Istniejący pół wieku klub tworzy więc w sposób znaczący współczesną historię naszego miasta.
- Jest więc to dla nas szczególny rok. Z tej okazji chcemy przybliżyć społeczeństwu naszą historię. Przygotowujemy kampanię informacyjną w formie plakatowej oraz opracujemy i wydamy folder gdzie przedstawimy najważniejsze fakty z historii klubu. Chcemy też zwodować i udostępnić do zwiedzania nasz jacht „Hipolit” – mówił podczas otwarcia komandor klubu Paweł Szymenderski.
Najlepsze życzenia dla klubu przekazali też w imieniu władz samorządowych burmistrz Śremu Adam Lewandowski i Janusz Taciak – członek zarządu powiatu Śremskiego. 
Tradycyjnego wciągnięcia bandery na maszt dokonał poczet sztandarowy 5 Drużyny Starszo – harcerskiej im. Janusza Korczaka w Śremie. 
Warto w tym miejscu dodać, że „bezdomnych” harcerzy (żadne pomieszczenie w śremskich szkołach nie posiada rygorystycznych zabezpieczeń przeciw pożarowych) – „przygarnęli” do siebie właśnie śremscy żeglarze. Ich opiekunem jest druh senior Feliks Królikowski.  
W uroczystości wzięli liczni udział członkowie i sympatycy klubu. 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone