Zamknij

Początek roku szkolnego, korki i spadki w prędkościach jazdy

16:27, 15.09.2022 . Aktualizacja: 07:57, 16.09.2022
Skomentuj

Pierwsze dwa tygodnie września przebiegały dość intensywnie w polskich miastach. Wszystko za sprawą powrotu dzieci do szkół. Jak to zwykle bywa w tym czasie, ruch na drogach zmienił swoje natężenie, pojawiły się pierwsze korki. W którym mieście kierowcy jeździli najwolniej? Yanosik sprawdził różnice w prędkości jazdy polskich kierowców w ciągu dwóch pierwszych tygodni września.

Powrót do szkoły i do… korków w mieście

Wielu kierowców z niepokojem oczekuje początku września, szykując się na ogromne korki w mieście, zwłaszcza w godzinach porannych. Początek roku szkolnego przypadł w tym roku w czwartek, co oznaczało, że już tego dnia ruch na drogach może się zagęszczać.

O ile w okresie wakacyjnym korki nie martwiły kierowców, a drogi były bardziej przejezdne, o tyle właśnie od czwartku 1 września pojawił się już większy tłok.

- Wrzesień to zawsze intensywny czas, zarówno dla dzieci wracających do szkół, ich rodziców, jak i dla kierowców. Zwykle sytuacja na drogach normuje się już po pierwszych dwóch tygodniach od rozpoczęcia roku szkolnego, ale zanim do tego dojdzie, najlepiej trzymać nerwy na wodzy i skorzystać w miarę możliwości z opcji ominięcia korków. Taką funkcję oferuje Yanosik kierowcom. Zmotoryzowani mogą również sprawdzić, gdzie w danym mieście trwają jeszcze wakacyjne remonty, które także potrafią skutecznie zepsuć humor kierowcy i opóźnić jego dojazd do pracy – komentuje Andrzej Mejer, Yanosik

Z reguły na początku września czas podróży z domu do pracy potrafi się wydłużyć nawet o ⅓, w porównaniu z jazdą w okresie wakacyjnym. Czy w tym roku również miało to miejsce? Yanosik sprawdził średnie prędkości jazdy kierowców w wybranych miastach w Polsce.

W którym mieście najbardziej spadła prędkość jazdy?

Yanosik zebrał dane podsumowujące średnie prędkości jazdy w 24 wybranych miastach w Polsce, w czasie pierwszych dwóch tygodni września, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7 do 9 rano i porównał je dodanych z sierpnia.

- Sprawdziliśmy zarówno średnie prędkości jazdy w całym mieście, jak i stricte w centrum, w którym znajduje się wiele szkół. Okazuje się, że największy spadek prędkości dotknął kierowców Rzeszowa, którzy w sierpniu jechali 38,8 km/h, a we wrześniu musieli już zwolnić do 33,8 km/h. Z kolei najmniejszą zmianę odnotowaliśmy w Opolu, w którym średnia prędkość jazdy w sierpniu wynosiła 45,2 km/h, a we wrześniu spadła zaledwie o 1,6 km/h, pozwalając kierowcom na jazdę z prędkością 43,6 km/h – komentuje Andrzej Mejer, Yanosik

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%